US Open: Djoković rywalem Wawrinki

/ Maciej Pietrasik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W drugim czwartkowym ćwierćfinale turnieju mężczyzn niespodzianki już nie było. Novak Djoković pokonał 6:3, 6:2, 3:6, 6:0 Michaiła Jużnyja i o finał zagra ze Stanislasem Wawrinką.

Przed meczem zdecydowanym faworytem był Serb, który w dziesięciu wcześniejszych spotkaniach z Jużnyjem za każdym razem wygrywał. Wcześniejsze ćwierćfinały pokazały jednak, że w tym turnieju niczego nie można być pewnym.

Od początku pojedynku to Djoković kontrolował jednak wydarzenia na korcie. Już w pierwszym gemie serwisowym rywala zdobył breaka, którego utrzymał do końca pierwszego seta i wygrał go 6:3. Jeszcze łatwiej poszło mu w drugiej odsłonie, którą wygrał do dwóch.

W trzecim secie u Serba dość niespodziewanie przyszło rozluźnienie, co pozwoliło Jużnyjowi na nieco lepszą grę i to Rosjanin zwyciężył 6:3. To wyraźnie podrażniło ambicję Djokovicia i Serb w czwartej partii nie pozwolił rywalowi na nic. W zaledwie 29 minut Djoković wygrał do zera i mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze Stanislasem Wawrinką.

Dla lidera światowego rankingu jest to już 14. wielkoszlemowy półfinał z rzędu, po raz siódmy z rzędu jest także w tej fazie US Open. – W Wielkich Szlemach zawsze staram się grać mój najlepszy tenis, a każdy turniej oferuje coś innego. US Open to wyjątkowy turniej, zwłaszcza w sesji nocnej. To największy tenisowy stadion, atmosfera jest bardzo elektryzująca.