US Open: czwarta runda bez Isnera

/ Antoni Cichy , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Amerykanie stracili już swoją największa nadzieję na sukces w tegorocznym US Open. W sobotę z Philippem Kohlschreiberem poległ John Isner. Problemów z awansem nie mieli Hiszpanie Rafael Nadal i David Ferrer.

Gospodarze czwartego w tym sezonie turnieju Wielkiego Szlema niewątpliwie liczyli na lepszy występ Isnera. Najlepszy amerykański tenisista, rozstawiony na US Open z „trzynastką”, z marzeniami nawet o tytule pożegnał się stosunkowo szybko, bo już w trzeciej rundzie. 28-latek nie sprostał Philippowi Kohlschreiberowi i przegrał z Niemcem 4:6, 6:3, 5:7, 6:7(5).

Humorów miejscowym fanom nie poprawił Jack Sock. 20-latek znakomicie rozpoczął pojedynek z Janko Tipsarevicem od zwycięstwa w pierwszym secie, lecz w kolejnych partiach nie poszedł za przysłowiowym ciosem.

Takich problemów, jak amerykańscy kibice, nie mają hiszpańscy miłośnicy białego sportu. W czwartej rundzie są już zarówno Rafael Nadal, jak i David Ferrer. Druga rakieta świata wciąż bez straty z imponującym bilansem na twardej nawierzchni. W tym roku ani razu nie musiał uznać wyższości rywala. Nie inaczej było w sobotę, o czym przekonał się Ivan Dodig. – Myślę, iż rozegrałem dzisiaj poprawne spotkanie. Wygranie przeciwko takiemu rywalowi bez straty seta to świetna wiadomość. Grałem lepiej niż w poprzednich meczach. Zawsze coś pozytywnego. Każde zwycięstwo wiele znaczy. Jestem zadowolony z mojej postawy i staram się być gotowy na następny mecz – mówi jeden z głównych pretendentów do triumfu w US Open.

Ferrer natomiast rozprawił się z rosyjskim kwalifikantem – Michaiłem Kukuszkinem – oddając mu jednego seta. Po jednej partii przegrali też Milos Raonic i Richard Gasquet. Kanadyjczyk odniósł zwycięstwo 6:7(4), 6:4, 6:3 i 6:4 nad Feliciano Lopezem. Francuz awans do czwartej rundy zapewnił sobie w nieco innych okolicznościach, bowiem przy stanie 6:3, 2:6, 6:4 i 4:2 wycofał się jego rywal, Dimitrij Tursunow.

Raonic, który przeżywa ostatnio piękne chwile swojej kariery i prezentuje wysoką dyspozycję, o pierwszy w karierze ćwierćfinał US Open zawalczy właśnie z Gasquetem. – Uważam, że po tie breaku zacząłem porządkować sprawy z okolic linii końcowej. Wydaje mi się, iż całkiem nieźle serwowałem, a z biegiem czasu mój return stawał się coraz lepszy. Czuję, że gram dobrze i jeśli dalej będę podążał tą drogą, otrzymam wiele szans na zwycięstwa w każdym secie i meczu – zauważa kanadyjski tenisista.

Trzecia runda singla:
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Ivan Dodig (Chorwacja) 6:4, 6:3, 6:3
David Ferrer (Hiszpania, 4) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 6:3, 4:6, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 8) – Dmitrij Tursunow (Rosja, 32)
Milos Raonic (Kanada, 10) – Feliciano Lopez (Hiszpania, 23) 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:4
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 22) – John Isner (USA, 13) 6:4, 3:6, 7:5, 7:6(5)
Janko Tipsarević (Serbia, 18) – Jack Sock (USA) 3:6, 7:6(1), 6:1, 6:2

Druga runda debla:
A. Peya, B. Soares (Austria, Brazylia, 2) – C. Kas, O. Marach (Niemcy, Austria) 6:3, 6:2
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 3) – C. Guccione, B. Tomic (Australia) 1:2 i krecz
L. Paes, R. Stepanek (Indie, Czechy, 4) – D. Brands, P. Oswald (Niemcy, Austria) 4:6, 6:3, 6:4
A.-U.-H. Qureshi, J.-J. Rojer (Pakistan, Holandia, 5) – R. Bautista Agut, D. Gimeno-Traver (Hiszpania) 6:2, 6:3
R. Bopanna, E. Roger-Vasselin (Indie, Francja, 6) – N. Dawydienko, M. Elgin (Rosja) 7:6(2), 7:6(0)
B. Baker, R. Ram (USA) – J. Benneteau, N. Zimonjić (Francja, Serbia, 7) 6:4, 6:2
Y.-H. Lu, D. Sharan (Tajwan, Indie) – J. Erlich, A. Ram (Izrael) 6:4, 5:7, 7:6(2)
S. Stachowski, M. Jużnyj (Ukraina, Rosja) – J. Levinsky, J. Vesely (Czechy) 6:2, 6:4