Winston-Salem: Monfils wygrał z Verdasco

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Po dwóch godzinach walki Gael Monfils wygrał z Fernando Verdasco w najciekawszym ćwierćfinale turnieju ATP w Winston-Salem. Stawkę półfinalistów uzupełnili: Sam Querrey, Jurgen Melzer i Ołeksandr Dołgopołow.

Trzy ćwierćfinały w Winston-Salem zakończyły się w dwóch setach. Sam Querrey i Jurgen Melzer nie rozbili swoich rywali, ale zdobyli wystarczającą przewagę, aby wygrać każdą partię. Amerykanin rozprawił się z Ricardasem Berankisem 6:3, 6:4. Litwin w pierwszej partii miał aż pięć break pointów i wszystkie zmarnował. Austriak wygrał z Dmitrijem Tursunowem w takim samym stosunku, odwracając jedynie sety – najpierw do czterech, a potem do trzech.

Nieco trudniejsze zadanie miał Ołeksandr Dołgopołow, który szczególnie w pierwszym secie męczył się z Yen-Hsun Lu. Obaj zawodnicy bardzo dobrze serwowali przez co nie doszło do żadnego przełamania. W tie breaku reprezentant Ukrainy był wyraźnie lepszy, triumfując do dwóch. W drugim secie Dołgopołow przegrał tylko jeden punkt po pierwszym podaniu, ale raz serwis stracił. Odpowiedział jednak dwoma breakami i wygrał 6:3.

Najciekawszy mecz stoczyli Fernando Verdasco z Gaelem Monfilsem. Walczyli ponad dwie godziny, posłali łącznie 18 asów i tylko cztery razy się przełamali, mimo że obaj mieli ku temu po dziesięć okazji. Najbardziej zacięta była pierwsza partia. Francuz prowadził w tie breaku już 6-4, a przegrał 8-10. W drugim i trzecim secie górą był już Monfils – dwukrotnie do czterech.