Cincinnati: hit dla Nadala i porażka Murraya

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Rafael Nadal przegrał pierwszego seta z Rogerem Federerem, ale wygrał cały pojedynek i awansował do półfinału turnieju ATP w Cincinnati. Szwajcar w poniedziałek spadnie na 7. miejsce w rankingu.

Biorąc pod uwagę ostatnią formę obu tenisistów, faworytem szlagierowego ćwierćfinału był Rafa. W pierwszym secie wszystko szło zgodnie z regułą własnego podania, aż do jedenastego gema, w którym Federer przełamał rywala, a chwilę potem zakończył partię. Potem role się odwróciły. Nadal się poprawił, a Szwajcar trochę spuścił z tonu. Mimo tego znów obaj zawodnicy pilnowali podań. I znów w samej końcówce jeden z nich miał słabszy moment – tym razem Federer, co kosztowało go porażkę 4:6. W decydującej odsłonie też o wszystkim decydowało jedno przełamanie. Hiszpan zdobył je już na początku, objął prowadzenie 3:0 i przewagi nie oddał, chociaż wiele gemów było długich i zaciętych. Porażka Szwajcara, że zleci on aż na siódme miejsce w rankingu ATP!

Przyczynił się do tego też Tomas Berdych, który sprawił dużą niespodziankę i wyeliminował w ćwierćfinale Andy’ego Murraya. Czech był bardzo solidny i nie tracił koncentracji w kluczowych momentach. Mecz był wyrównany, ale najważniejsze piłki wygrywał Berdych. Obronił wszystkie cztery break pointy, a sam w każdej partii zdołał przełamać rywala. Zwyciężył 6:3, 6:4.