Kitzbuhel: Granollers odwrócił losy finału i sięgnął po tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Marcel Granollers, pomimo fatalnego początku, wygrał w finale turnieju w Kitzbuhel z Juanem Monaco 0:6, 7:6(3), 6:4.

W pierwszym secie Granollers wygrał zaledwie dziewięć punktów i ani jednego gema. W drugiej partii Hiszpan serwował przy 5:4, Monaco zdołał doprowadzić do tie breaku, ale lepszy był w nim tenisista z Półwyspu Iberyjskiego.

W decydującej partii huśtawka nastrojów była jeszcze większa. Granollers wygrał cztery pierwsze gemy, Argentyńczyk odrobił stratę podwójnego przełamania, ale przy 4:5 po raz trzeci stracił swoje podanie. Finał trwał dwie godziny oraz 12 minut.

Marcel Granollers jest dopiero drugim tenisistą w historii rozgrywek ATP Tour, który pomimo przegrania pierwszego seta 0:6, zdołał wygrać mecz finałowy. W 2010 roku w pojedynku o tytuł w Doha Nikołaj Dawydienko pokonał Rafaela Nadala 0:6, 7:6(8), 6:4.

Dzisiaj byłem już jedną nogą w drodze na lotnisko, ale walczyłem dalej i zdołałem zacząć grać lepiej w połowie drugiego seta – odniósł się do zwrotu sytuacji na korcie 27-letni Katalończyk. – Zdecydowanie nie zacząłem dobrze, ale on grał niewiarygodnie, bardzo solidnie, praktycznie nie robił błędów.

Dla Marcela Granollersa to czwarty wygrany turniej ATP Tour w karierze, a pierwszy w bieżącym sezonie.