Kitzbuhel: Granollers przerwał znakomitą passę Haase

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Marcel Granollers wygrał z broniącym tytułu Robinem Haase 7:6(0), 3:6, 6:4 i awansował do finału turnieju w Kitzbuhel. O tytuł Hiszpan zagra z Juanem Monaco, który pokonał Alberta Montanesa 7:6(2), 7:5.

Haase wygrał dwie ostatnie edycje turnieju w Austrii, a swoją pierwszą w karierze porażkę w tym turnieju odnotował dopiero dzisiaj. 24-letni Holender przegrał, trwającą dwie godziny i 24 minuty, batalię z Granollersem. Dla Hiszpana był to udany rewanż za porażkę w ubiegłym tygodniu z Haase w ćwierćfinale turnieju w Gstaad.

O swój czwarty singlowy tytuł w rozgrywkach ATP World Tour Marcel Granollers zagra z Juanem Monaco. Wybitny specjalista od gry na czerwonej mączce, po dwóch zaciętych setach, wyeliminował Ramosa.

Granollers i Monaco zagrają ze sobą po raz czwarty, a bilans jak na razie jest dodatni dla Hiszpania (2-1). Co ciekawe ich pierwsza konfrontacja miała miejsce pięć lat temu w … Warszawie.

Półfinały singla:
Juan Monaco (Argentyna, 2) – Albert Montanes (Hiszpania, 7) 7:6(2), 7:5
Marcel Granollers (Hiszpania, 8) – Robin Haase (Holandia) 7:6(0), 3:6, 6:4

Półfinały debla:
F. Cermka, L. Dlouhy (Czechy, 1) – O. Marach, F. Verdasco (Austria, Hiszpania, 3) 7:6(5), 6:4
M. Emmrich, C. Kas (Niemcy, 4) – J. Murray, J. Peers (Wielka Brytania, Australia) 7:5, 7:6(4)