Atlanta: tylko jeden Harrison

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Ryan Harrison pokonał Igora Sijslinga i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Atlancie. Do brata nie dał rady dołączyć Christian, który po niezwykle zaciętym meczu przegrał z Johnem Isnerem.

Pojedynek najwyżej rozstawionego Johna Isnera z 19-letnim Christianem Harrisonem, młodszym bratem bardziej znanego Ryana Harrisona, był najbardziej emocjonującym czwartkowym spotkaniem. Przez dwie i pół godziny doszło tylko do dwóch przełamań – obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali, a Isner posłał aż 29 asów! Pierwszego seta po długim i wyrównanym tie breaku wygrał faworyt, ale w drugiej partii w decydującym momencie stracił podanie i stan meczu się wyrównał. W trzecim secie to Harrison nie wytrzymał presji i przegrał serwis przy wyniku 6:5 dla starszego kolegi, odpadając z turnieju.

W ćwierćfinale jest jednak drugi z braci Harrisonów – Ryan. Ten bez większych problemów pokonał Igora Sijslinga. Obaj zawodnicy mieli kłopoty z własnym podaniem i doszło do wielu przełamań. Holender radził sobie jednak dużo gorzej w tym elemencie niż jego rywal i aż pięciokrotnie stracił serwis. Po godzinie Harrison zwyciężył do czterech i trzech.

Spośród rozstawionych tenisistów odpadli również Yen Hsun Lu i Jewgienij Donskoj. Pierwszy przegrał z Denisem Istominem 5:7, 2:6, a drugi nie sprostał Jamesowi Blake’owi, ulegając doświadczonemu Amerykaninowi do trzech i dwóch.

Uratował się za to Kevin Anderson. Rozstawiony z dwójką reprezentant RPA przegrał pierwszego seta z kwalifikantem Matthew Ebdenem po zaciętym tie breaku. Potem jednak sytuacja się zmieniła i Anderson wyraźnie przejął inicjatywę. W dwóch następnych partiach przegrał po dwa gemy i awansował dalej.

John Isner (USA, 1) – Christian Harrison (USA, WC) 7:6(9), 4:6, 7:5
Kevin Anderson (RPA, 2) – Matthew Ebden (Australia, Q) 6:7(7), 6:2, 6:2
Ryan Harrison (USA) – Igor Sijsling (Holandia, 4) 6:4, 6:3
Denis Istomin (Uzbekistan) – Yen-Hsun Lu (Tajwan, 5) 7:5, 6:2
James Blake (USA) – Jewgienij Donskoj (Rosja, 8) 6:3, 6:2
Santiago Giraldo (Kolumbia) – Michael Russell (USA) 5:7, 6:3, 3:0 i krecz