Bogota: wspaniały powrót Karlovicia

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Ivo Karlović rozegrał dopiero drugi turniej po wirusowym zapaleniu opon mózgowych. I wygrał! Chorwat pokonał w finale w Bogocie Alejandro Fallę 6:3, 7:6(4).

W zeszłym tygodniu Ivo Karlović wystąpił w turnieju w Newport. Uznał, że fakt, że znowu może grać w tenisa po chorobie, przez którą wylądował w szpitalu, to ogromna premia od losu. Chorwat nie tylko gra, ale i wygrywa. W Stanach dotarł do ćwierćfinału, ale w Bogocie nie miał sobie równych, zdobywając piąty tytuł w karierze – pierwszy od pięciu lat!

Tak, jak można się było spodziewać, decydujący w pojedynku Karlovicia z Fallą był serwis. W całym meczu doszło tylko do jednego przełamania. W połowie pierwszego seta Chorwat zdobył breaka i utrzymał przewagę do końca, wygrywając 6:3. Druga partia rozstrzygnęła się w tie breaku. Karlović miał trzy okazje na to, aby wcześniej zapewnić sobie wygraną, bo mógł wyjść na prowadzenie 6-5, przełamując przeciwnika. Nie wykorzystał ich, ale co się odwlekło, to nie uciekło. W tie breaku Chorwat był minimalnie lepszy, triumfując do czterech.