Eastbourne: Raonic za burtą

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rozstawiony z jedynką Milos Raonic pożegnał się z turniejem w Eastbourne. Kanadyjczyk nie sprostał w drugiej rundzie imprezy Ivanowi Dodigowi, przegrywając 2:6, 6:7(7).

Chorwat pokazał się z bardzo dobrej strony. Przez cały mecz grał pewnie i konsekwentnie, a w drugim secie wykazał się dużą odpornością psychiczną – obronił trzy piłki setowe, by ostatecznie wykorzystać pierwszą okazję do zakończenia pojedynku. O porażce faworyta zadecydowała jednak przede wszystkim jego słaba postawa.

Kanadyjczyk zaserwował 9 asów, co jak na jego możliwości nie jest nadzwyczjanym wynikiem, ale oprócz tego zaliczył także całą masę niewymuszonych błędów. – Nie mogłem zacząć gorzej. Wydaje mi się, że na początku spotkanie popsułem cztery bekhendy z rzędu – denerwował się po spotkaniu Raonic, który z pewnością w innym nastroju zamierzał przygotowywać się do startu w rozpoczynającym się już za kilka dni Wimbledonie.

Z imprezą w Eastbourne pożegnał się także rozstawiony z tzrecim numerem Philipp Kohlschreiber. Niemiec nie sprostał Radkowi Stepankowi. Doświadczony Czechy, o którym nie od dziś wiadomo, że świetnie czuje się na szybkich kortach, ani razu nie stracił swojego podania, dzięki czemu po 96 minutach gry zwyciężył 7:5, 6:3.

Środa okazała się dobrym dniem także dla Włochów. Andreas Seppi i Fabio Fognini stoczyli zacięte, ale zwycięskie pojedynki. Pierwszy z nich pokonał Ryana Harrisona 3:6, 7:5, 6:4, drugi uporał się z Martinem Klizanem, zwyciężając 6:7(6), 6:2, 6:2.

Najciekawszy pojedynek dnia stoczyli jednak nie Włosi, lecz Australijczyk z Francuzem. Bernard Tomic i Julien Benneteau rywalizowali przez niemal dwie godziny i do ostatnich piłek bardzo trudno było odgadnąć, który z nich zwycięży. Ostatecznie górą był młody Australijczyk, który wygrał 6:2, 5:7, 7:6(4).

Ivan Dodig (Chorwacja) – Milos Raonic (Kanada, 1) 6:2, 7:6(7)
Gilles Simon (Francja, 2) – Kyle Edmund (Wielka Brytania, WC) 7:6(5), 7:6(3)
Radek Stepanek (Czechy) – Philip Kohlschreiber (Niemcy, 3) 7:5, 6:3
Feliciano Lopez (Hiszpania) – Juan Monaco (Argentyna, 4) 6:4, 6:4
Andreas Seppi (Włochy, 7) – Ryan Harrison (USA) 3:6, 7:5, 6:3
Fabio Fognini (Włochy, 8) – Martin Klizan (Słowacja) 6:7(6), 6:2, 6:2
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 6:0
Bernard Tomic (Australia) – Julien Benneteau (Francja) 6:2, 5:7, 7:6(4)