Roland Garros: Bryanowie z kolejnym tytułem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Bob i Mike Bryanowie zgarnęli 14. wielkoszlemowy tytuł w karierze. Amerykanie pokonali w finale Rolanda Garrosa Michaela Llodrę i Nicolasa Mahuta 6:4, 4:6, 7:6(4).

Dwa lata temu przegrali w półfinale, rok temu dotarli do finału, a teraz nie mieli sobie równych. Bracia Bryanowie sięgnęli po drugi w karierze tytuł na paryskich kortach po dziesięciu latach od pierwszego triumfu. Niewiele brakowało, a duet Francuzów zabrałby im to trofeum.

W pierwszej partii Amerykanie świetnie serwowali, nie pozwalając rywalom nawet na wypracowanie sobie break pointa. Sami mieli ich dużo. Mogli już w pierwszym gemie zdobyć przełamanie, ale wtedy Francuzi jeszcze się wyratowali. W piątym jednak już nie. Bryanowie utrzymali przewagę i wygrali 6:4.

W drugim secie więcej było emocji. Świetnie rozpoczęli Llodra i Mahut, którzy od razu przełamali przeciwników. Szybko jednak tę przewagę stracili i mecz znów zrobił się wyrównany. Gdy wszystko zmierzało do tie breaka, reprezentanci gospodarzy zdobyli jeszcze jednego breaka i to w najważniejszym momencie, bo od razu dało im to zwycięstwo w secie.

Decydująca odsłona była najbardziej wyrównana. Obie pary szły łeb w łeb. Sprawę tytułu rozstrzygnął tie break, w którym przy zmianie stron kortu Francuzi prowadzili 4-2 i już prawie chwytali puchar. Jednak potem Bryanowie zdobyli pięć punktów z rzędu i wydarli trofeum Llodrze i Mahutowi.