Dusseldorf: Monaco pierwszym mistrzem

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Monaco wygrał pierwszą w historii edycję turnieju ATP w Dusseldorfie. W finale rozstawiony z „trójką” Argentyńczyk pokonał 6:4, 6:3 grającego z „szóstką” Jarkko Nieminena.

Dla 29-letniego Monaco to zdecydowanie najlepszy występ w tym sezonie. Przed turniejem w Dusseldorfie tylko trzykrotnie zdarzyło mu się wygrać dwa kolejne mecze w cyklu ATP, przez co miał ujemny bilans tegorocznych pojedynków.

W Dusseldorfie błysnął jednak formą. W całym turnieju nie stracił bowiem ani jednego seta, wygrywając pewnie spotkanie finałowe. Jarkko Nieminena pokonał 6:4, 6:3, a w całym meczu miał stuprocentowa skuteczność przy break pointach – na przełamanie zamienił wszystkie cztery okazje. Dlatego od stanu 4:4 w pierwszym secie jego przewaga nie podlegała już dyskusji.

To najlepszy sposób przygotowań do Roland Garros – powiedział Monaco. – Miałem tutaj wspaniały tydzień, zagrałem kilka dobrych meczów. Zwłaszcza w dzisiejszym finale grałem świetnie, więc teraz nie mogę się doczekać startu w Paryżu – ekscytował się Argentyńczyk.

Dla Monaco to ósmy tytuł w karierze. Dusseldorf w ogóle jest dla niego szczęśliwym miejscem. Gdy w tym mieście przez lata rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Świata Argentyńczyk ze swoją reprezentacją zdobył jeden tytuł mistrzowski i jeden wicemistrzowski.

Finał singla:
Juan Monaco (Argentyna, 3) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 6:3

Finał debla:
A. Begemann, M. Emmrich (Niemcy) – T. Huey, D. Inglot (Filipiny, Wielka Brytania, 3) 7:5, 6:2