Nicea: rośnie forma Monfilsa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Drugi w tym sezonie, a pierwszy od stycznia, półfinał turnieju ATP Tour osiągnął Gael Monfils, który dziś w Nicei pewnie pokonał Robina Haase 6:2, 6:3. Znakomitą formę potwierdził Pablo Andujar, ogrywając w ćwierćfinale rozstawionego z „dwójką” Gilles Simona.

W ubiegłym tygodniu Monfils wygrał silnie obsadzony challenger w Bordeaux (w finale pokonała Michaela Llodrę). Udział w turnieju w Nicei umożliwiła mu „dzika karta”. Szansę od organizatorów wykorzystuje jak dotąd znakomicie. Dziś w 66 minut wygrał z Robinem Haase 6:2, 6:3, wykorzystując pięć z ośmiu okazji na przełamanie.

O miejsce w finale Gael Monfils powalczy z Pablo Andujarem, który przed Roland Garros prezentuje nadzwyczajną formę. 27-letni Hiszpan w ubiegłym tygodniu osiągnął półfinał turnieju Masters 1000 w Madrycie (pokonał m.in. Kei Nishikoriego). W Nicei okazał się dziś lepszy od faworyta gospodarzy Gilles Simona, triumfując 6:4, 7:5.

Obok Monfilsa w półfinałach turnieju w Nieci znalazł się jeszcze jeden reprezentant gospodarzy, grający z „dziką kartą”. Mowa o Edouardo Rogerze-Vasselinie, który w meczu ćwierćfinałowym wyeliminował rozstawionego z numerem trzy Sama Querreya 3:6, 7:6(2), 6:1. W decydującym secie Amerykanin nie wykorzystał żadnej z trzech okazji na breaka.

Grono półfinalistów (wszyscy są nierozstawieni) uzupełnia Albert Montanes. Doświadczony Hiszpan pokonał innego przedstawiciela gospodarzy, Paul-Henri Mathieu 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały singla:
Pablo Andujar (Hiszpania) – Gilles Simon (Francja, 2) 6:4, 7:5
Edouard Roger-Vasselin (Francja, WC) – Sam Querrey (USA, 3) 3:6, 7:6(2), 6:1
Albert Montanes (Hiszpania) – Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 6:1
Gael Monfils (Francja, WC) – Robin Haase (Holandia) 6:2, 6:3

Półfinał debla:
J. Brunstrom, R. Klaasen (Szwacja, RPA) – M. Ełgin, D. Istomin (Rosja, Uzbekistan) 6:2, 3:6, 10-8