Juan Ignacio Chela z problemami, ale awansował

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Juan Ignacio Chela awansował do drugiej rundy turnieju Haineken Open, który rozpoczął się dzisiejszej nocy czasu polskiego w nowo-zelandzkim Auckland (pula nagród wynosi 464 000 USD). Argentyński tenisista jest w tych zawodach rozstawiony z numerem drugim, jednak w pierwszym spotkaniu nie miał łatwej przeprawy z notowanym 322 pozycje niżej reprezentantem gospodarzy, Danielem-Kingiem Turnerem.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównanym widowiskiem, gdyż tenisista gospodarzy wytrzymywał wymiany z faworytem meczu. W końcówce Turner potrafił wykorzystać jedną szansę, jaką miał na przełamanie i tym samym objął sensacyjnie prowadzenie. Była to bardzo duża niespodzianka, gdyż Chela zajmuje obecnie dwudziestą pozycję w rankingu ATP.

Sytuacja zupełnie odmieniła się w drugim secie tego pojedynku, gdy Argentyńczyk miał dużą przewagę w wymianach. Chela przełamał dwukrotnie serwis Nowozelandczyka, co zdecydowanie pomogło mu w odniesieniu sukcesu. Turner w tej partii miał duże problemy z drugim podaniem, gdyż wygrywał zaledwie co czwartą piłkę.

Decydujący set tego pojedynku był kwintesencją walki, jaką oglądaliśmy w dwóch poprzednich partiach. Zawodnicy prezentowali swoje najlepsze zagrania, jednak w końcówce górę wzięło doświadczenie Cheli. Argentyńczyk przy stanie 5:5 po raz drugi przełamał rywala i tym samym po dwóch godzinach i 25 minutach, zakończył pojedynek.

Do drugiej rundy turnieju w Auckland awansowali także dwaj Hiszpanie, którzy są rozstawieni, Nicolas Almagro (nr 6) i Albert Montanes (nr 8). W innym ciekawym spotkaniu, zagrali ze sobą dwaj Austriacy – Werner Eschauer i Jurgen Melzer. Po trzysetowym pojedynku lepszy okazał się wyżej notowany Melzer, który jest obecnie sklasyfikowany na 62 miejscu w rankingu ATP.

Wyniki I rundy turnieju singlowego:
Jurgen Melzer (Austria) – Werner Eschauer (Austria) 6:4, 1:6, 6:3
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 2) – Daniel-King Turner (Nowa Zelandia, WC) 5:7, 6:2, 7:5
Julien Benneteau (Francja) – Dudi Sela (Izrael) 6:4, 7:6(3)
Nicolas Almagro (Hiszpania, 6) – Jose Acasuso (Argentyna) 6:3, 6:4
Albert Montanes (Hiszpania, 8) – Jose Statham (Nowa Zelandia, WC) 6:4, 6:4
Oliver Rochus (Belgia) – Michael Berrer (Niemcy) 6:7(8), 6:2, 6:4
Florian Mayer (Niemcy) – Sam Querrey (USA) 7:5, 6:3