Oeiras: Wawrinka rozbił Ferrera

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Stanislas Wawrinka potrzebował zaledwie 65 minut, żeby pokonać Davida Ferrera 6:1, 6:4 i wygrać turniej w Oeiras. Szwajcar zdobył tym samym czwarty tytuł w karierze.

Wawrinka, który w imprezie Portugal Open rozstawiony był z numerem drugim, nie był faworytem finału. Specjalizujący się w grze na kortach ziemnych Hiszpan, czwarty tenisista rankingu ATP, nie tak dawno okazał się lepszy od Szwajcara w finale turnieju w Buenos Aires. Tym razem jednak był bezsilny wobec znakomitej postawy rywala.

Już po kilku minutach finału było jasne, że faworyzowanemu Ferrerowi będzie niezwykle trudno sięgnąć po tytuł. Wawrinka z ogromną łatwością wygrywał swoje gemy serwisowe, a do tego regularnie przełamywał Hiszpana, dzięki czemu błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 5:0. Ferrer obronił się przed porażką do zera, ale losów seta nie zdołał odwrócić.

Nie odwrócił również losów pojedynku. W drugim secie umiejętnie wygrywał swoje gemy serwisowe, ale przy podaniu Wawrinki wciąż był bezradny (Szwajcar stracił zaledwie 6 punktów w swoich gemach serwisowych). W 9. gemie drugiej partii tenisista z Lozanny po raz trzeci w meczu przełamał Hiszpan i po chwili zakończył pojedynek, zwyciężając 6:1, 6:4.

Dla 28-letniego Wawrinki triumf w Oeiras jest dopiero czwartym turniejowym zwycięstwem w karierze, a zarazem pierwszym od 2011 r., kiedy to okazał się najlepszy w Chennai.