Oeiras: faworyci (niemal) zgodnie z planem

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

David Ferrer, Stanislas Wawrinka i Andreas Seppi zgodnie z przewidywaniami awansowali do półfinałów turnieju w Oeiras. Najlepszą czwórkę zmagań w Portugalii uzupełnił Hiszpan Pablo Carreno-Busta.

Rozstawiony z jedynką Ferrer miał nadspodziewanie dużo problemów z pokonaniem Victora Hanescu. Wprawdzie faworyt do końcowego triumfu zwyciężył bez straty seta, ale obie partie były niezwykle zacięte. W pierwszej zwycięstwo wywalczył dopiero dzięki wywalczonym w 10. gemie przełamaniu. W drugiej natomiast Rumun prowadził już 6:5 i serwował, ale Ferrer zdołał obronić starty i wywalczył wygraną w tiebreaku.

Znacznie szybciej miejsce w najlepszej czwórce turnieju zapewnił sobie Wawrinka. Rozstawiony z dwójką Szwajcar sprawił przykrość gospodarzom, eliminując Gastao Eliasa. Portugalczyk stawił faworytowi opór, ale w obu setach Szwajcar był lepszy o jedno przełamanie, dzięki czemu po 71 minutach gry zwyciężył 6:4, 6:4.

Najciekawiej z piątkowych meczów zapowiadało się starcie Seppiego z Tommym Robredo. Wracający do wysokiej dyspozycji Hiszpan tym razem spisał się jednak znacznie poniżej możliwości, przez co nie był w stanie nawiązać walki z rozstawionym z trójką Włochem. Seppi po niespełna półtorej godzinie gry zwyciężył 6:4, 6:3 i awansował do półfinału.

Spośród najwyżej rozstawionych tenisistów w Oeiras jedynie Fabio Fogniniemu nie udało się awansować do najlepszej czwórki imprezy. Włoch wygrał pierwszego seta pojedynku z Carreno-Bustą, ale w dwóch następnych nieoczekiwanie lepszy okazał się Hiszpan. Tenisista, który do turnieju głównego przedzierał się przez eliminacje, po wygranej z Fogninim 3:6, 6:4, 6:4 stanie przed szansą awansu do finału imprezy.