Monachium: trzech Niemców w półfinałach

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Aż trzech niemieckich tenisistów awansowało do półfinałów turnieju w Monachium. Najbardziej zaskakująca jest obecność w najlepszej czwórce Daniela Brandsa, który wyeliminował Janko Tipsarevicia.

Pojedynek Tipsarevicia z Brandsem był najbardziej wyrównanym z ćwierćfinałowych meczów. Pierwsza partia spotkania nieoczekiwanie padła łupem Niemca. W drugiej górą był faworyzowany Tipsarević. W decydującym secie ponownie lepszy był Brands, który wyeliminowując najwyżej rozstawionego zawodnika w turnieju, stał się autorem jednej z największych niespodzianek zmagań w Monachium.

Emocji zabrakło natomiast w pojedynku Tommy’ego Haasa z Florianem Mayerem, który zapowiadał się najciekawiej z piątkowych bojów. Starcie Niemców wyrównane było tylko na początku meczu. Mayer w 5. gemie przełamał Haasa i wyszedł na prowadzenie 3:2, ale potem starszy z tenisistów zupełnie zdominował rywalizację. Mayer do końca pojedynku wygrał zaledwie jednego gema, dzięki czemu po godzinie gry Haas zwyciężył 6:4, 6:1.

Półfinał zmagań w Monachium osiągnął również Philipp Kohlschreiber, zwycięzca imprezy z lat 2007 i 2012. Niemiec w dwóch setach rozprawił się z Viktorem Troickim. Serb nie grał źle, ale doskonale spisujący się Kohlschreiber, który w całym pojedynku ani razu nie stracił podania, imponował konsekwencją, dzięki której zwyciężył 6:3, 7:6(3).

Jedynym zawodnikiem spoza Niemiec, który awansował do najlepszej czwórki zmagań w Monachium, jest Ivan Dodig. Chorwat w dwóch setach rozprawił się z Oleksandrem Dołgopołowem, zwyciężając 6:4, 6:4.