Bukareszt: Serbowie pokonani

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: , foto: AFP

Zarówno Janko Tipsarević jak i Viktor Troicki pożegnali się z turniejem w Bukareszcie. Nie zawiedli za to dwaj pozostali rozstawieni. Gilles Simon pokonał Daniela Brandsa, a Florian Mayer Victora Hanescu.

Na ćwierćfinale zakończył występ w Rumunii główny faworyt do końcowego zwycięstwa Janko Tipsarević. Serb stoczył bardzo zacięty, prawie trzygodzinny bój z Guillermo Garcią-Lopezem, przegrywając ostatecznie 3:6, 6:3, 4:6. W całym meczu Tipsarević aż 16 razy musiał bronić break pointów i aż 12 udała mu się ta sztuka. To było jednak za mało, aby pokonać Hiszpana, który okazał się tego dnia lepiej dysponowany i w kluczowych momentach był górą.

W turnieju nie ma także drugiego Serba, Viktora Troickiego. Rozprawił się z nim Lukas Rosol, który stracił w meczu tylko cztery gemy. Chociaż wynik jest surowy, spotkanie było zacięte, a Troicki mógł osiągnąć dużo lepszy rezultat. Nie wykorzystał jednak żadnej z dziesięciu okazji na przełamanie przeciwnika! Sam serwował średnio i czterokrotnie stracił podanie, przegrywając w godzinę i siedemnaście minut 3:6, 1:6.

Pewne zwycięstwo odniósł Gilles Simon, który pokonał 6:1, 7:5 Daniela Brandsa. W pierwszym secie przewaga Francuza była bezdyskusyjna, ale druga partia zrobiła się wyrównana. Niemiec się poprawił, a reprezentant Trójkolorowych zagrał trochę słabiej. Do stanu 5:5 obaj zawodnicy przełamali się po razie, a w samej końcówce Simon zadał decydujący cios i wygrał 7:5.

W półfinale jest także Florian Mayer, który uporał się z Victorem Hanescu. Niemiec lepiej serwował, wygrywając po pierwszym podaniu 73% punktów, a po drugim 75%. Raz został przełamany, ale nie miało to poważniejszych konsekwencji, bowiem zdołał się rywalowi zrewanżować. W pierwszej partii wygrał 6:3, a druga rozstrzygnęła się w tie breaku, w którym Mayer miał wyraźną przewagę i zwyciężył do trzech.