Barcelona: Janowicz poznał rywala

Albert Ramos będzie rywalem Jerzego Janowicza w drugiej rundzie turnieju w Barcelonie. Leworęczny Hiszpan pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:4, 7:6(2). Do trzeciej fazy imprezy awansowali dziś m.in. Tomas Berdych i Kei Nishikori.

Ramos mocno musiał się napracować w konfrontacji z niemieckim „lucky loserem”, ale ostatecznie wygrał w godzinę i 34 minuty. 64. w rankingu Hiszpan zagra z Janowiczem jutro na korcie centralnym. Będzie to ostatni pojedynek dnia na tym obiekcie.

Dziś w stolicy Katalonii rozegrano też pierwszych sześć spotkań drugiej rundy turnieju. Dwie i pół godziny walczyli Tomas Berdych i Nikołaj Dawydienko. Ostatecznie Czech po raz trzeci w dwunastym spotkaniu zdołał wygrać z Rosjaninem. Berdych triumfował 3:6, 7:5, 6:4.

Jeszcze bardziej zacięta była konfrontacja Philippa Kohlschreibera oraz Andrieja Kuzniecowa. Grający z „ósemką” Niemiec wygrał 6:3, 6:7(5), 7:6(2).

Dla odmiany tylko 54 minuty trwał pojedynek Kei Nishikoriego z Guillermo Olaso. Japończyk wykorzystał w tym meczu wszystkie cztery okazje na przełamanie, a przy własnym podaniu obronił trzy break pointy.

Tomas Berdych (Czechy, 3) – Nikołaj Dawydienko (Rosja) 3:6, 7:5, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 6) – Guillermo Olaso (Hiszpania, Q) 6:1, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 8) – Andriej Kuzniecowa (Rosja) 6:3, 6:7(5), 7:6(2)
Jeremy Chardy (Francja, 10) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:2, 6:4
Ernests Gulbis (Łotwa, Q) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 12) 6:3, 6:4
Thomaz Bellucci (Brazylia, 16) – Pablo Carreno-Busta (Hiszpania, WC) 6:7(5), 6:3, 7:5

Blaz Kavcić (Słowenia) – Alejandro Falla (Kolumbia) 6:3, 6:0
Bernard Tomic (Australia) – Kenny De Schepper (Francja, Q) 6:4, 4:6, 6:2
Edouard Roger-Vasselin (Francja) – Jan Hajek (Czechy, Q) 6:2, 6:7(1), 6:2
Tommy Robredo (Hiszpania) – Marc Lopez (Hiszpania, Q) 2:6, 6:2, 6:2
Albert Ramos (Hiszpania) – Jan-Lennard Struff (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(2)
Carlos Berlocq (Argentyna) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 7:5, 6:4

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – J. Janowicz, T. Huey (Polska, Filipiny) 6:4, 7:5
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 2) – G. Granollers, A. Montanes (Hiszpania, WC) 6:4, 6:4
R. Lindstedt, D. Nestor (Szwecja, Kanada, 3) – N. Almagro, N. Zimonjić (Hiszpania, Serbia) 6:1, 2:6, 16-14
C. Fleming, J. Marray (Wielka Brytania) – A.U.H. Qureshi, J.J. Rojer (Pakistan, Holandia, 4) 6:4, 2:6, 10-6
I. Dodig, M. Melo (Chorwacja, Brazylia) – G. Dimitrow, R. Stepanek (Bułgaria, Czechy) 7:6(5), 6:2