Casablanca: jedenasty tytuł Robredo!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Jedenasty tytuł w karierze zdobył 30-letni Tommy Robredo. Hiszpan wygrał turniej w Casablance, pokonując w finale Kevina Andersona 7:6(6), 4:6, 6:3.

Tommy Robredo znów najlepszy! W Casablance Hiszpan był nierozstawiony, ale w drodze po jedenasty tytuł w karierze pokonał turniejową „jedynkę” i „dwójkę”. W finale uporał się z Kevinem Andersonem.

Mecz był niezwykle wyrównany i długi. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po dwóch godzinach i dziewiętnastu minutach. W pierwszej partii obaj tenisiści zdobyli po jednym przełamaniu i o wszystkim zadecydował tie break. Również zacięty. Lepszy okazał się w nim Robredo, triumfując do sześciu.

W drugim secie Hiszpan od razu przegrał serwis. I straty tej nie zdołał już odrobić. Zawodnik RPA dobrze podawał, tylko raz musiał bronić się przed przełamaniem i wygrał 6:3.

Decydujący set do połowy przebiegał równo. Potem jednak jedynego breaka w partii zdobył Robredo, wykorzystując też jedyną swoją okazję. Anderson miał aż cztery szanse, żeby wrócić do gry, ale nic z tego nie wyszło. Hiszpan wytrzymał do końca, utrzymał przewagę i zwyciężył 6:4.