Casablanca: Robredo powalczy z Wawrinką o finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Trzech z czterech najwyżej rozstawionych tenisistów wystąpi w półfinałach zawodów w Casablance. Turniejową „czwórkę” do domu odesłał specjalista od gry na czerwonej mączce – Tommy Robredo.

30-letni Hiszpan w ćwierćfinale wygrał z Benoit Paire 7:6(4), 2:6, 6:0. W decydującym secie Robredo wykorzystał wszystkie trzy okazje na przełamanie.

To był ciężki mecz – przyznał hiszpański tenisista. – Paire jest niezwykle utalentowany. Bardzo ważne było wygranie pierwszego gema w decydującym secie. Po tym byłem bardzo mocny mentalnie i wykorzystałem swoją szansę. Jestem szczęśliwy z bycia w finale i mam nadzieje, że na tym nie koniec.

W półfinale Tommy Robredo zagra ze Stanislasem Wawrinką. Rozstawiony z „jedynką” Szwajcar rozbił dziś innego hiszpańskiego tenisistę – Guillermo Garcię-Lopeza (6:1, 6:2).

Robredo to bardzo dobry zawodnik – ocenił swojego jutrzejszego rywala Wawrinka. – Trenowaliśmy razem w ubiegły weekend i widać było, że jest w świetnej formie. Będę musiał przejmować inicjatywę i grać agresywnie. Zawsze trudno jest go pokonać.

Wawrinka wie co mówi, gdyż na pięć pojedynków z Robredo wygrał jak dotąd tylko jeden.

Po raz pierwszy w półfinale turnieju ATP na kortach ziemnych zagra Kevin Anderson. Turniejowa „dwójka” pokonała Grega Zemlję 6:4, 6:4. Reprezentant RPA o miejsce w finale powalczy z Martinem Klizanem.

Ćwierćfinały singla:
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 1, WC) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:1, 6:2
Kevin Anderson (RPA, 2) – Grega Zemlja (Słowenia, 8) 6:4, 6:4
Martin Klizan (Słowacja, 3) – Robin Haase (Holandia, 7) 7:5, 6:1
Tommy Robredo (Hiszpania) – Benoit Paire (Francja, 4) 7:6(4), 2:6, 6:0