Miami: Ferrer pierwszym półfinalistą

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

David Ferrer napędził nieco strachu swoim kibicom, ale ostatecznie pewnie awansował do półfinału turnieju w Miami. Hiszpan pokonał Jurgena Melzera 4:6, 6:3, 6:0.

Początek pierwszego ćwierćfinałowego pojedynku w turnieju mężczyzn był bardzo chaotyczny. Zawodnicy przełamywali się regularnie (tylko połowa gemów w pierwszej partii padła łupem serwujących) i trudno było odgadnąć, do czego taka gra doprowadzi. Lepiej w tym chaosie odnalazł się Melzer, który pomimo popełnienia aż 5 podwójnych błędów serwisowych (w całym meczu zaliczył ich aż 11) zdołał wygrać pierwszego seta 6:4.

Od drugiej partii inicjatywa leżała jednak po stronie Ferrera. Hiszpan z dużą swobodą wygrywał swoje gemy serwisowe, a na dodatek bardzo dobrze spisywał się przy podaniu rywala. Austriak w tej części gry starał się jeszcze stawiać opór, ale determinacja wystarczyła mu do tego, by wygrać 3 gemy.

Trzecia partia była już popisem Ferrera, który imponował regularnością i solidnością. Melzer z każdą minutą starcia miał natomiast coraz mniejszą ochotę do gry. W decydującej części spotkania Austriak nie ugrał ani jednego gema, w związku z czym po niespełna dwugodzinnej walce Ferrer zwyciężył 4:6, 6:3, 6:0 i został pierwszym półfinalistą tegorocznych zmagań w Miami.

O wejście do finału Hiszpan zagra ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Gilles Simonem a Tommym Haasem.