Miami: Djoković z Haasem powalczą o ćwierćfinał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyopentennis.com/własne, foto: AFP

Novak Djoković zagra z Tommy Haasem, a David Ferrer z Kei Nishikorim, w spotkaniach czwartej rundy turnieju w Miami. Wszyscy ci tenisiści swoje niedzielne mecze wygrali bez straty seta.

Novak Djoković w 68 minut wygrał z Somdevem Devvarmanem 6:2, 6:4. Lider rankingu zapisał na swoje konto 28 z 31 piłek po trafionym pierwszym podaniu i wykorzystał 3 z siedmiu okazji na przełamanie. Serb jedynego break pointa musiał bronić przy stanie 5:4 w drugim secie, ale zdołał wyjść z tych drobnych trudności wygrać trzy ostatnie piłki tego meczu.

Było bardzo trudno znaleźć rytm. Ze względu na wietrzne warunki, tak naprawdę nie można było serwować na sto procent i trzeba było bardziej koncentrować się na precyzji uderzeń – komentował lider rankingu. – Ostatecznie jestem po prostu szczęśliwy, że zdołałem przejść przez ten specyficzny dzień.

O awans do ćwierćfinału Novak Djoković zagra z Tommy Haasem. 34-letni Niemiec zachwycił w niedzielę swoją grą, pewnie wygrywając z Ołeksandrem Dołgopołowem 6:3, 6:2. Mieszkający na Florydzie tenisista do czwartej rundy turnieju w Miami awansował dopiero po raz drugi w karierze, a pierwszy od 2001 roku.

On jest bardzo utalentowanym i najprawdopodobniej najbardziej doświadczonym z czynnie grających tenisistów na świecie – komplementował swojego kolejnego przeciwnika Djoković. – On potrafi grać równie dobrze na każdej nawierzchni. Dzisiaj w tych wietrznych warunkach widziałem jego mecz. Grał kapitalnie, zawsze można oczekiwać po Tommym, że będzie walczył i dawał z siebie wszystko.

Bardzo ciekawie zapowiada się w czwartej rundzie konfrontacja Davida Ferrera z Kei Nishikorim. Obaj tenisiści w swoich dwóch pierwszych spotkaniach w turnieju nie stracili seta. Japończyk wygrał wczoraj z Xavierem Mallisse 6:2, 7:5. Hiszpan w 71 minut uporał się z Fabio Fogninim, triumfując 6:1, 7:5.

W tym roku tenisiści spotkali się w czwartej rundzie Australian Open, a Ferrer „zmiażdżył” Japończyka 6:2, 6:1, 6:4.

Zaskakującą parę czwartej rundy utworzyli Albert Ramos i Jurgen Melzer. Obaj rozegrali w niedzielę bardzo zacięte spotkania. Leworęczny Hiszpan pokonał reprezentanta gospodarzy James’a Blake’a 6:4, 2:6, 7:5. Austriak wyeliminował sensacyjnego pogromcę Del Potro, Tobiasa Kamke 6:7(3), 6:3, 6:4.

O awans do ćwierćfinału w górnej połówce drabinki zagrają ponadto Gilles Simon (nr 11) oraz Janko Tipsarević (nr 7).

Druga runda debla:
N. Almagro, O. Marach (Hiszpania, Austria) – M. Bhupathi, D. Nestor (Indie, Kanada, 3) 6:3, 6:3
A. Qureshi, J. Rojer (Pakistan, Holandia, 5) – T. Huey, D. Inglot (Filipiny, Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 14-12
G. DImitrov, F. Nielsen (Bułgaria, Dania) – M. Llodra, L. Paes (Francja, Indie, 7) 7:6(6), 7:6(4)
M. Cilić, L. Dlouhy (Chorwacja, Czechy) – D. Marrero, F. Verdasco (Hiszpania) 6:3, 3:6, 10-7