Nieudany początek sezonu polskich deblistów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Dominik Kulaszewicz (ideaprokomopen.pl)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozpoczęli nowy sezon od porażki w pierwszej rundzie turnieju Qatar ExxonMobil Open. Polski duet musiał dziś uznać wyższość Francuza Fabrica Santoro oraz Szwajcara Stanislasa Wawrinki.

Polacy chociaż w turnieju w Doha rozstawieni zostali z numerem czwartym to los ich nie rozpieścił. Fabric Santoro ma na swoim koncie dwadzieścia cztery wygrany turnieju deblowe, w tym dwukrotnie wielkoszlemowe Australian Open. Wawrinka to natomiast wschodząca gwiazda męskiego tenisa, z którym polscy tenisiści rywalizować będą na początku lutego w meczu Pucharu Davisa.

Emocje w dzisiejszym pojedynku miały miejsce tylko w pierwszym secie, który francusko-szwajcarski duet wygrał 7:5. Druga partia to już prawdziwy koszmar dla Fyrstenberga i Matkowskiego, nasz duet wygrał w nim zaledwie osiem piłek i ani jednego gema. Pojedynek trwał sześćdziesiąt jeden minut.

Polacy w stolicy Kataru wystąpili po raz trzeci, ale jak dotąd udało im się wygrać tu tylko jedno spotkanie, osiągając w ubiegłym roku drugą rundę. Oznacza to, że Fyrstenberg i Matkowski nie obronili punktów w rankingu deblowym.

Wynik I rundy:
Fabrice Santoro, Stanislas Wawrinka (Francja, Szwajcaria) – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (4) 7:5, 6:0