Jeden gem Andrejewa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

W sposób katastrofalny rozpoczął nowy sezon Igor Andrejew. Rosjanin, rozstawiony w turnieju Qatar ExxonMobil Open z numerem siódmym, ugrał tylko jednego gema w pojedynku z Thomasem Johanssonem. Pewne zwycięstwo odniósł natomiast obrońca tytułu Ivan Ljubicic. Chorwat w dwóch setach pokonał Stefana Koubka.

Andrejew zakończył ubiegły sezon trzema kolejnymi przegranymi spotkaniami w turniejach ATP Tour. Jak się okazuje Rosjaninowi miesiąc nie wystarczył na odbudowanie formy. W dzisiejszym spotkaniu urodzony w Moskwie tenisista zaprezentował się fatalnie. Johansson niewiele musiał się natrudzić, by odnieść tak okazałe zwycięstwo, wystarczyło regularnie przebijać piłkę na drugą stronę kortu, a Andrejew raz po raz fundował rywalowi niewymuszone błędy. W całym spotkaniu Rosjanin zdołał wygrać zaledwie dwadzieścia z siedemdziesięciu jeden piłek i ten jednostronny spektakl zakończył się po czterdziestu ośmiu minutach.

W drugiej rundzie rywalem Thomasa Johanssona będzie Michael Berrer. Niemiec miał dziś równie gładką przeprawę co Szwed, pokonując jedynego reprezentanta gospodarzy w turnieju, Abdulla Hajia. Co prawda reprezentantowi Kataru udało się ugrać dwa gemy, ale spotkania miało wyjątkowo krótki przebieg, gdyż skończyło się po trzydziestu pięciu minutach!

Nieporównywalnie więcej emocji było w pojedynku Fabrica Santoro z Andreasem Seppim. Wprawdzie początek meczu również zapowiadał jednostronny spektakl, Francuz szybko wysforował się na prowadzenie 5:1. Włoch nie mając nic do stracenia zaczął grać bardziej agresywnie, zdołał wygrać trzy kolejne gemy. Doświadczony Francuz w decydującym momencie utrzymał jednak własne podanie i tym samym zapisał na swoje konto pierwszego seta. W drugiej partii role się odwróciły i to Seppi królował na korcie, przegrywając w niej tylko jednego gema. W decydującym secie ponownie górę wzięła rutyna, Santoro od stanu 2:2 wygrał cztery kolejne gemy, a tym samym całe spotkanie.

Z dobrej strony zaprezentował się dziś na korcie obrońca tytułu Ivan Ljubicic. Chorwat w dwóch setach pokonał Stefana Koubka, obie partie zakończyły się rezultatem 6:4. Ljubicic zanotował w tym pojedynku dziesięć asów, najbardziej imponująca była jednak skuteczność jego pierwszego podania, wynosząca 79%.

W drugiej rundzie rywalem Ljubicica będzie Hiszpan Santiago Ventura lub nieobliczalny Serb Janko Tipsarević.