Buenos Aires: faworyci zgodnie z planem

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

David Ferrer, Nicolas Almagro i Stanislas Wawrinka pewnie awansowali do półfinałów turnieju w Buenos Aires. Nie zawiódł także Tommy Robredo.

Najefektowniej awans do półfinału wywalczył Ferrer. Hiszpan, najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju, stracił zaledwie 3 gemy w starciu z Fabio Fogninim. W pierwszym secie faworyt nie pozostawił Włochowi złudzeń, rozbijając go w zaledwie 32 minuty. Druga partia była znacznie dłuższa, albowiem niemal w każdym gemie tenisiści rywalizowali na przewagi. Nie wpłynęło to jednak na wynik meczu, ponieważ Ferrer z większości zaciętych końcówek gemów wychodził zwycięsko. Ostatecznie po godzinie i 16 minutach gry zwyciężył 6:2, 6:1.

Jeszcze szybciej swoje ćwierćfinałowe spotkanie rozstrzygnął Almagro. Rozstawiony z „dwójką” Hiszpan w zaledwie 71 minut uporał się z Federico Delbonisem. Pierwszą partię wygrał błyskawicznie, oddając znacznie niżej notowanemu Argentyńczykowi tylko jednego gema. Drugi set rozstrzygnął się natomiast w tiebreaku, w którym także lepszy okazał się Almagro.

Spośród faworytów do końcowego triumfu w imprezie najwięcej natrudzić musiał się Wawrinka. Szwajcar dopiero po dwóch zaciętych partiach uporał się Albertem Ramosem. Pierwszego, pełnego przełamań seta rozstawiony z numerem trzecim Wawrinka wygrał w tiebreaku. W drugim zwycięstwo zagwarantował sobie szybciej. Już w 3. gemie przełamał rywala, a potem dowiózł uzyskaną przewagę do końca, dzięki czemu po godzinie i 42 minutach gry wygrał 7:6(4), 6:4 i awansował do półfinału.

Nie zawiódł także Robredo, który wprawdzie do faworytów do końcowego triumfu się nie zalicza, ale w starciu z zajmującym 246. miejsce w rankingu ATP Julianem Reisterem dawano mu znacznie więcej szans. Doświadczony Hiszpan wywiązał się z oczekiwań – po nieco ponad półtorej godzinie gry zwyciężył 6:3, 6:2.