Montpellier: Gasquet sięgnął po drugie trofeum

Francuz Richard Gasquet zwyciężył w finale turnieju Open Sud de France i jako pierwszy zawodnik zdobył już drugi tytuł zawodów ATP w tym sezonie.

W niedzielę rozstawionym z numerem trzy zawodnik pokonał rodaka Benoita Paire 6:2, 6:3. Tym samym na swoim koncie zapisał czternasty wygrany mecz w 2013 roku, przy tylko jednej porażce.

Bratobójczy pojedynek dwóch Francuzów od początku zapowiadał triumf wyżej klasyfikowanego tenisisty, który w pierwszym i siódmym gemie w łatwy sposób wypracował sobie przełamanie. W kolejnym secie odskoczył na 4:3 i tak wywalczonego prowadzenia nie pozwolił sobie odebrać już do samego końca.

Spotkanie trwało 69 minut. W tym czasie 26-latek posłał w stronę rywala trzy asy serwisowe i zgarnął łącznie 65 punktów.

Wcześniej Gasquet triumfował podczas imprezy Qatar Exxon Mobil Open, gdzie w finale odprawił Nikołaja Dawydienkę.

Finał singla:
Richard Gasquet (Francja, 3) – Benoit Paire (Francja, 8) 6:2, 6:3

Finał debla:
M.Gicquel, M.Llodra (Francja) – J.Brunstrom, R.Klaasen (Szwecja, RPA) 6:3, 3:6, 11-9