Bergamo: Przysiężny wygrał w półfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, atpworldtour.com, foto: AFP

Michał Przysiężny z małymi problemami, ale awansował do jutrzejszego finału challengera we włoskim Bergamo. Polak w trzech setach wyeliminował dzisiaj kwalifikanta, Viktora Galovicia.

W jutrzejszym finale rywalem naszego zawodnika będzie Niemiec Jan-Lennard Struff. Sklasyfikowany na 133. pozycji w rankingu ATP tenisista, jest rozstawiony w Bergamo z numerem 2. Pod koniec stycznia wystąpił w finale challengera w Heilbronn.

Awans do finału oznacza dla Przysiężnego powrót do drugiej setki rankingu ATP. Polak otrzymał również specjalną przepustkę uprawniającą go do gry w turnieju głównym challengera we francuskim Quimper (rozpocznie się w poniedziałek).

Poniżej zapis relacji tekstowej z dzisiejszego półfinału.

6:4 ZWYCIĘSTWO POLAKA! Michał Przysiężny nie zawiódł i pewnie wygrał własny serwis! Polak wygrywa dzisiejsze spotkanie z Viktorem Galoviciem 5:7, 6:3, 6:4 i pewnie awansuje do finału challengera w Bergamo! Jutrzejszym rywalem Polaka będzie Niemiec Jan-Lennard Struff.

5:4 Dobry gem w wykonaniu tenisisty gospodarzy. Galovic popisuje się świetnym serwisem i zmniejsza dystans do Polaka. Za chwilę Przysiężny będzie serwował by awansować do finału.

5:3 Polak po zmianie stron pewnie (do zera) wygrywa własnego gema i jest już bardzo blisko wymarzonego finału! Wszystko wskazuje na to, że w końcu Galovic znalazł w tym turnieju swojego pogromcę.

4:3 Poddenerwowany zawodnik gospodarzy gra coraz gorzej i po raz drugi w meczu przegrywa własne podanie, popełniając szereg prostych błędów. Polak obejmuje prowadzenie 4:3 i jeśli będzie wygrywał własny serwis, to niedługo będzie się cieszył z awansu do finału challengera w Bergamo! Galovic po przegranym gemie z impetem ciska rakietą w ziemię..

3:3 Doświadczenie naszego zawodnika widać na korcie gołym okiem. Polak rozpoczął gema efektownym zagraniem przeciw nogom swojego rywala. Galovic co chwilę uderza piłkę ramą. Ostatecznie gem do 0 dla Przysiężnego zakończony asem. Kwalifikant znowu zaczyna dyskutować z sędzią..

2:3 Sklasyfikowany w piątej setce rankingu ATP Galovic nie daje za wygraną. Pewnie wygrywa kolejnego gema do 15 i daje radość miejscowej publiczności.

2:2 Czeka nas emocjonująca końcówka. Tenisista z Głogowa oddał rywalowi jeden punkt, kończąc gema kolejnym asem. W decydującej partii mamy zatem remis.

1:2 Włoska publiczność dzięki zagraniom Polaka może się poczuć jakby oglądała półfinał turnieju ATP, a nie challengera. Polak najpierw zagrał wygrywające uderzenie backhandem wzdłuż linii, a następnie efektownego stop woleja przy siatce. Tym razem jeszcze Galovic obronił się (jak zwykle) dobry serwisem.

1:1 Polak przy każdej możliwej okazji, stara się atakować i grać przy siatce. Na razie Galovic nie potrafi skutecznie na taką grę odpowiedzieć. Nasz tenisista zdobywa pierwszego gema w trzecim secie.

0:1 Decydującego seta od własnego serwisu rozpoczął tenisista z Włoch. Przysiężny stara się grać rywalowi jak najwięcej piłek slajsem, co nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Nasz tenisista miał szansę na uzyskanie breaka, jednak jej nie wykorzystał. Włoch kończy gema minięciem Polaka przy siatce.

6:3 Polak fenomenalnie serwował i nie oddał rywalowi ani jednego punktu. W meczu jest już zatem remis w setach i wszystko jeszcze może się wydarzyć!

5:3 Galovic wyraźnie obniżył loty. Gdy Polak zagrywa rywalowi slajsa, Włoch jest bezsilny. Przysiężny miał szansę na kolejnego breaka, jednak rywal obronił się dobrym serwisem. Irytacja Galovicia spowodowała, iż rozpoczął już nawet dyskusję z sędzią tego meczu, który rzekomo miał nie zauważyć, że piłka była w polu. Ostatecznie gem dla Włocha.

5:2 Kwalifikant z Włoch coraz bardziej się irytuje. Przysiężny gra swoim stylem, nie dając rywalowi dojść do słowa. Nasz zawodnik zakończył gema asem i prowadzi 5:2.

4:2 Włoska publiczność już wie z czego słynie nasz tenisista. Przysiężny rozpoczął szóstego gema od kolejnego znakomitego minięcia rywala jednoręcznym backhandem. Galovic jednak dobrze serwował i wygrał drugiego gema.

4:1 Polak dokłada swój serwis, notując na swoim koncie również kolejne asy. W drugim secie tenisista z Głogowa prowadzi już 4:1 i jest na najlepszej drodze by wyrównać stan tego pojedynku. Okres nieco słabszej gry Włocha.

3:1 Przysiężny znakomicie minął slajsem rywala, a za chwilę Galovic popełnił prosty błąd z woleja. Przysiężny przełamuje serwis rywala znakomitym minięciem z forhandu. Oby to był przełomowy moment tego meczu dla Polaka!

2:1 22-letni tenisista gospodarzy przy stanie 0:15, fenomenalnie minął przy siatce Przysiężnego, za co otrzymał wielkie brawa od publiczności. Po chwili kwalifikant miał okazję na przełamanie serwisu Polaka, jednak Przysiężny obronił się dobrym podaniem. W drugim secie Polak prowadzi 2:1.

1:1 Zawodnik gospodarzy gra dziś na luzie i udowadnia, że wygrane trzy pojedynki w turnieju głównym nie były przypadkiem. Galovic kończy gema asem i wygrywa go do 0, wyrównuje stan w drugim secie.

1:0 Polak rozpoczął drugiego seta od znakomitego winnera z forhandu, zaraz jednak popełnił podwójny błąd serwisowy i niewymuszony błąd z backhandu. Ratuje go jednak znakomite zagranie przy siatce i atak z forhandu. Polak obejmuje prowadzenie w drugiej partii.

5:7 22-letni Włoch bardzo dobrze dzisiaj serwuje, nie inaczej było również w tym gemie. Galovic wygrywa gema do 0 i tym samym pierwszego seta. Teraz Polak będzie musiał się sporo napocić, by odwrócić losy tego meczu. Na razie (niemiła) niespodzianka w Bergamo.

5:6 Przysiężny rozpoczął gema od prowadzenia 30:0, jednak za chwilę popełnił prosty błąd w wymianie i dwa pod rząd podwójne błędy serwisowe, dając rywalowi szansę na przełamanie. Galovic ją wykorzystał i uzyskał breaka. Włoska publiczność bije brawo po błędach Polaka, czym nieco psuje widowisko w Bergamo.

5:5 Galovic nie popełnia na razie prostych błędów. Gema rozpoczął wygrywającym uderzeniem z forhandu i wygrywającym serwisem. Polak wprawdzie raz na jakiś czas odgrywa świetnie piłkę, jednak po chwili popełnia prosty błąd. Czeka nas emocjonująca końcówka.

5:4 Podobnie jak w poprzednich trzech spotkaniach u Polaka świetnie funkcjonuje serwis. Przysiężny wygrywa gema do 0 i obejmuje prowadzenie w pierwszej partii.

4:4 Polak miał okazję na przełamanie rywala, jednak Galovic obronił się znakomitym serwisem, a za chwilę zagrał asa. Ciężki gem dla Włocha, ale wygrany. Na koniec Polak popełnił prosty błąd.

4:3 Włoska publiczność nagradza brawami efektowne zagrania naszego tenisisty. Przysiężny dwoma asami zakończył siódmego gema.

3:3 Galovic choć sklasyfikowany jest w piątej setce rankingu ATP, to na razie w ogóle tego nie widać na korcie. Włoski kwalifikant grając bez jakiejkolwiek presji wygrał gema do 15 i jest remis 3:3. Gema Włoch zakończył efektownym wygrywającym uderzeniem.

3:2 Bardzo uważna gra tenisisty z Głogowa. Na razie Polak jest bardzo skuteczny przy własnym podaniu, a w wymianach stara się przyspieszać grę. Gem wygrany do zera. Przysiężny prowadzi 3:2 w pierwszym secie.

2:2 Przysiężny nie potrafi na razie sobie poradzić z serwisem rywala. Galovic popełnił wprawdzie podwójny błąd serwisowy prowadząc 40:0, jednak za chwilę wygrał gema.

2:1 Szykuje nam się pojedynek na serwisy. Na razie oglądamy mało wymian na korcie, a jeżeli do nich dochodzi, to zawodnicy popełniają proste błędy. Polak przegrał dwa punkty w tym gemie, prowadzi 2:1.

1:1 Włoch przy własnym serwisie równie skuteczny. Galovic wygrał gema do 0 popisując się znakomitym podaniem.

1:0 Znakomity początek meczu w wykonaniu Michała Przysiężnego. Polak zaserwował dwa asy z rzędu, a gema wygrał do 15.

20:40 Mecz od własnego serwisu rozpocznie nasz tenisista.

20:37 Tenisiści rozpoczęli już rozgrzewkę na korcie głównym w Bergamo. Na trybunach oczywiście komplet publiczności, który niewątpliwie przyszedł dopingować swojego rodaka. My trzymamy kciuki za pierwszy finał Przysiężnego w tym roku.

20:33 Dzisiejszy przeciwnik Polaka dostał się do turnieju głównego z eliminacji. 22-letni Viktor Galovic zajmuje aktualnie odległe, 422. miejsce w rankingu ATP. Półfinał challengera we włoskim Bergamo jest jego największym sukcesem w karierze.

20:25 Nasz tenisista jest obok swojego dzisiejszego rywala największą rewelacją challengera w Bergamo. Przypomnijmy, że Polak wyeliminował w turnieju m.in. Łotysza Ernestsa Gulbisa i Farrukha Dustowa.