Zagrzeb: Cilić z Melzerem w finale

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Marin Cilić i Jurgen Melzer zagrają o zwycięstwo w turnieju Zagreb Open. Chorwat pokonał po zaciętym boju Michaiła Jużnyja, a Austriak w dwóch setach rozprawił się z Robinem Haase.

Cilić, który walczy w stolicy Chorwacji o trzeci triumf w imprezie (wcześniej zwyciężał w latach 2010-2011), rozpoczął półfinałowy pojedynek od starty seta. Najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju przegrał partię otwarcia 4:6, ale odzyskał kontrolę nad meczem i przejął inicjatywę. W niespełna 60 minut zdołał doprowadzić do remisu. W decydującym secie Cilić z dużą łatwością przełamywał Jużnyja (dokonał tego trzykrotnie), dzięki czemu po dwóch godzinach i 30 minutach walki zwyciężył 4:6, 6:4, 6:3.

Wcześniej miejsce w finale zapewnił sobie Melzer. Pojedynek Austriaka z Holendrem zacięty był tylko w pierwszym secie, który rozstrzygnął się w tiebreaku. W drugiej partii znacznie lepiej spisywał się faworyzowany Melzer. Rozstawiony z „czwórką” Austriak w niecałe półtorej godziny zwyciężył 7:6(2), 6:3 i awansował do finału.

Cilić i Melzer spotykali się dotychczas osiem razy. W sześciu pojedynkach górą był Chorwat, który będzie zdecydowanym faworytem jutrzejszego finału.