Vina del Mar: Nadal coraz bliżej podwójnego tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rafael Nadal kontynuuje swój zwycięski powrót do rywalizacji w rozgrywkach ATP. Hiszpan w ćwierćfinale turnieju w Vina del Mar pokonał Daniela Gimeno-Travera 6:1, 6:4. Kolejnym rywalem na drodze byłego lider rankingu będzie Jeremy Chardy.

Rosną szanse Nadala na podwójny tytuł w Chile, co byłoby imponującym powrotem do rozgrywek po siedmiomiesięcznej przerwie. Co prawda leworęczny tenisista z Majorki jest jeszcze daleki od optymalnej formy, ale wyraźnie z każdym mecze czuje się coraz pewnie na korcie.

W czwartek, w 84 minuty, wygrał ze swoim rodakiem, rozstawionym z „siódemką” Danielem Gimeno-Traverem. Nadal w całym meczu ani razu nie stracił swojego serwisu (obronił 4 break pointy), wykorzystując 3 z 6 okazji na przełamanie.

Dzisiaj miałem więcej pewności siebie niż w dniach poprzednich – przyznał po spotkaniu Rafael Nadal. – To jest pozytywne. Daje mi to przekonanie, że idę w dobrym kierunku. Jestem zadowolony ze zwycięstwa nad trudnym rywalem, jakim jest Dani, i awansie do półfinału po siedmiomiesięcznej przerwie.

Podczas tego turnieju dobrze się czuję. Kibice przez cały czas dają mi wiele wsparcia – dodał Hiszpan.

W dzisiejszym półfinale rywalem Nadala będzie tegoroczny ćwierćfinalista Australian Open – Jeremy Chardy. 26-letni Francuz potwierdził swoje znakomite przygotowanie do sezonu, pewnie wygrywając z Paolo Lorenzim 6:2, 6:3.

Rafael Nadal jeden finał w Vina del Mar ma już zagwarantowany. W meczu półfinałowym debla Hiszpan oraz Juan Monaco wygrali z Carlosem Berlocqiem oraz Leonardo Mayerem 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały singla:
Rafael Nadal (Hiszpania, 1/WC) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania, 7) 6:1, 6:4
Horacio Zeballos (Argentyna) – Albert Ramos (Hiszpania, 5) 6:1, 5:7, 7:6(6)
Jeremy Chardy (Francja, 3) – Paolo Lorenzi (Włochy, 6) 6:2, 6:3
Carlos Berlocq (Argentyna, 8) – Guillaume Rufin (Francja) walkower

Półfinały debla:
R.Nadal, J.Monaco (Hiszpania, Argentyna) – C.Berlocq, L.Mayer (Argentyna) 6:3, 6:4
P.Lorenzi, P.Starace (Włochy) – A.Kuzniecowa, A.Sa (Rosja, Brazylia) 5:7, 6:3, 11-9