Doha: Gasquet sięgnął po tytuł

Richard Gaquet został triumfatorem turnieju w Doha. Po stojącym na wysokim poziomie finale dziesiąty tenisista rankingu pokonał Nikołaja Dawydienkę 3:6, 7:6(4), 6:3.

31-letni Rosjanin przez cały turniej imponował formą, w drodze do finału nie tylko nie stracił seta, ale nawet ani razu nie został przełamany! Do tego w półfinale rozbił czwartego tenisistę rankingu Davida Ferrera 6:2, 6:3.

Finał również rozpoczął się po myśli Dawydienki, który wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim prowadził 4:2. Gasquet w końcu znalazł receptę na podanie bardziej doświadczonego rywala, doprowadził do tie breaka, wygrywając go w bardzo dobrym stylu 7-4. W decydującym secie Francuz zdołał trzykrotnie przełamać serwis Dawydienki, wygrywając cały mecz w dwie i pół godziny.

Jestem naprawdę zadowolona ze sposobu w jaki grałem i walczyłem – przyznał po meczu Richard Gasquet, który sięgnął po swój dziewiąty tytuł ATP Tour w karierze. – W pierwszym secie grał on bardzo szybko. Starałem się pozostać skupionym, wiele walczyć i udało się to.