Brisbane: Murray z Dimitrowem w finale

Andy Murray i Grigor Dimitrow zmierzą się w finale turnieju w Brisbane. Brytyjczyk prowadził 6:4, 2:0 z Kei Nishikorim, gdy Japończyk skreczowa. Bułgar zwycięstwo nad Marcosem Baghdatisem zapewnił sobie w tie breaku trzeciego seta.

23-letni Nishikori zaczął mecz z Murray’em bardzo obiecująco, gdyż prowadził 4:1. Od tego momentu Japończyk nie zdołał zapiać na swoje konto ani jednego gema. Po stracie siedmiu kolejnych gemów Nishikori skreczował. Powodem była kontuzja prawego kolana.

Zobacz skrót spotkania Andy Murraya z Kei Nishikorim.

Pełnym dramatów okazało się spotkanie Grigora Dimitrowa z Marcosem Baghdatisem, wygranym przez Bułgara 6:3, 5:7, 7:6(5). Tie break trzeciego seta rozpoczął się od … punkt karnego dla Cypryjczyka! Dostał on drugie ostrzeżenie od sędziego stołkowego za zbyt długą przerwę przed serwowaniem. Do końca walka była zacięta, ale Bułgar prowadzenia nie oddał mecze trwał dwie godziny oraz 28 minut.

Zobacz skrót spotkania Grigora Dimitrowa z Marcosem Baghdatisem.