Berankis wygrywa po dramatycznym spotkaniu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: usta.com

Rywalem Grigora Dimitrowa (nr 16) w dzisiejszym finale Orange Bowl (kategoria GA) będzie litewski tenisista, Ricardas Berankis (nr 2). Siedemnastoletni tenisista z Wilna jest zdecydowanym faworytem do końcowego zwycięstwa, gdyż już od dłuższego czasu znajduje się w znakomitej formie, która pozwoliła mu m.in. dojść do półfinału Wimbledonu (GA), wygrać Canadian Open (G1) i zwyciężyć w US Open (GA). Wiele wskazuje na to, że to właśnie Berankis sięgnie po zwycięstwo w 61 turnieju Orange Bowl, który jest uważany za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów.

Aby jednak awansować do finału, najpierw Litwin musiał stoczyć bardzo zacięty pojedynek w półfinale, gdzie jego przeciwnikiem był Jarmere Jenkins (nr 14). Spotkanie tych tenisistów było bardzo zacięte i obfitowało w wiele zwrotów wydarzeń.

W pierwszej partii swój styl gry potrafił narzucić rywalowi Jarmere Jenkins, który jest sklasyfikowany na 47 pozycji w rankingu ITF. Znacznie niżej notowany zawodnik bardzo dobrze atakował serwis Litwina, dzięki czemu ostatecznie wygrał pierwszą partię, 6:3.

Początek drugiego seta był już znacznie lepszy w wykonaniu drugiego juniora świata – Berankis wyszedł na prowadzenie 5:4 i serwował, aby wygrać drugą partię. Wtedy to jednak Jenkins odrobił stratę przełamania i wyrównał na 5:5. Końcówka jednak ponownie należała do litewskiego tenisisty, który wygrał dwa kolejne gemy i tym samym drugiego seta.

Początek decydującej partii zdecydowanie należał do Berankisa, który dosyć szybko wyszedł na prowadzenie 5:2. Wtedy to jednak Jenkins poprosił o przerwę medyczną, gdyż narzekał na uraz. Przerwa ta podziałała na niego mobilizująco, gdyż potrafił wygrać trzy kolejny gemy i doprowadzić do remisu 5:5. W tym momencie jednak uraz Jenkinsa okazał się zbyt poważny, dlatego Amerykanin musiał skreczować.