Brisbane: Murray z Nishikorim w półfinale

Andy Murray zagra z Kei Nishikorim, a Marcos Baghdatis z Grigorem Dimitrovem, w półfinałach turnieju Brisbane Internationa. Wszystkie spotkania ćwierćfinałowe rozstrzygały się dziś w dwóch setach.

Murray po niespodziewanych problemach w drugiej rundzie turnieju (zwycięstwo z Johen Milmanem 6:1, 5:7, 6:3) dziś również nie miał łatwej przeprawy z Denisem Istominem. Brytyjczyk tylko raz w meczu zdołał znaleźć receptę na serwis znacznie niżej notowanego rywala, ale wystarczyło to do zwycięstwa 6:4, 7:6(3). Reprezentant Uzbekistanu mógł pokusić się o sensację, ale nie zdołał wykorzystać dwóch okazji na przełamanie.

Przez większość czasu mecz stał na dobrym poziomie – ocenił ćwierćfinałową konfrontację Szkot. – On świetnie serwował w ważnych momentach pierwszego seta i szczególnie na początku drugiej partii. Nie miałem więc zbyt wielu okazji przy returnie, więc sam też musiałem dobrze serwować. To mi wiele pomogło.

Broniący tytułu Andy Murray o awans do finału zagra z Kei Nishikorim. 23-letni Japończyk nie stracił jeszcze w Brisbane seta, a dziś pokonał Ołeksandra Dołgopołowa 6:4, 7:6(3).

To będzie dla mnie przełomowy rok – stwierdził odważnie Japończyk. – Postaram się wejść do czołowej dziesiątki rankingu i pozostać zdrowym oraz mocnym. To jest mój cel na ten rok.

Zobacz skrót spotkania Kei Nishikoriego z Ołeksandrem Dołgopołowem!

Po raz kolejny potwierdza się, że australijski klimat bardzo pasuje Marcosowi Baghdatisowi. Cypryjczyk w żadnym ze swoich dotychczas rozegranych setów w Brisbane nie stracił więcej niż cztery gemy, w drugiej rundzie wyeliminował turniejową „szóstkę” Floriana Mayera, a dziś „trójkę” Gilles Simona. Baghdatis wygrał z Francuzem 6:3, 6:4.

Zobacz skrót spotkania Marcosa Baghdatisa z Gilles Simonem!

Najszybsze zwycięstwo w ćwierćfinale odniósł Grigor Dimitrov, pokonując Jurgena Melzera 6:3, 6:2, w zaledwie pięćdziesiąt dziewięć minut. Utalentowany Bułgar zanotował w meczu 18 asów, wykorzystał wszystkie trzy okazje na przełamanie, a także obronił 4 na 4 break pointy.

Ćwierćfinały singla:
Andy Murray (Wielka Brytania, 1) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 7:6(3)
Marcos Baghdatis (Cypr) – Gilles Simon (Francja, 3) 6:3, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 5) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:4, 7:6(3)
Grigor Dimitro (Bułgaria) – Jurgen Melzer (Austria, 7) 6:3, 6:2

Półfinał debla:
E. Butorac, P. Hanley (USA, Australia, 1) – M. Baghdatis, J. Nieminen (Cypr, Finlandia) 6:2, 6:3