Londyn: życiowy sukces Hiszpanów

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Marcel Granollers i Marc Lopez pokonali Mahesha Bhupathiego i Rohana Bopannę 7:5, 3:6, 10-3 i zwyciężyli w turnieju Barclays ATP World Tour Finals. Dla Hiszpanów jest to największy sukces w karierze.

Granollers i Lopez mają za sobą rewelacyjny sezon, w trakcie którego dotarli aż do siedmiu finałów. W decydującym o tytule meczu w Londynie nieznacznymi faworytami wydawali się jednak Hindusi, za którymi przemawiało doświadczenie i fakt, że w półfinale w niezwykłych okolicznościach, broniąc po drodze piłkę meczową, rozprawili się z faworyzowanymi Radkiem Stepankiem i Leandrem Paesem.

Pojedynek przez lwią część pierwszego seta był wyrównany, mimo że Hiszpanie znacznie lepiej serwowali – pierwszym podaniem trafiali z 82-procentową skutecznością, podczas gdy Bhupathi i Bopanna popełnili aż 5 podwójnych błędów. Lepsze podanie bardziej regularnych zawodników z Półwyspu Iberyjskiego zadecydowało o tym, że w końcu partii przełamali rywali i wyszli na prowadzenie.

Druga partia należała jednak do Hindusów, którzy tym razem podawali rewelacyjnie, trafiając pierwszym serwisem z 76-procentową skutecznością i odnotowując 5 asów. Granollers i Lopez byli w tej części gry bezsilni.

O tytule zadecydował zatem trzeci set, a w nim ze znakomitej strony ponownie zaprezentowali się Hiszpanie. Granollers i Lopez błyskawicznie uzyskali wysokie prowadzenie, którego Hindusom nie udało się zniwelować. W efekcie po godzinie i 31 minutach gry Hiszpanie zwyciężyli 7:5, 3:6, 10-3 i sięgnęli po tytuł.

Dla Granollersa i Lopeza jest to trzecia turniejowa wygrana w tym roku (wcześniej zwyciężali w Rzymie i Gstaad). Dla obu Hiszpanów, którzy występują wspólnie od początku ubiegłego sezonu, jest to największy sukces w karierze.

Finał singla:
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 6) – M. Bhupathi, R. Bopanna (Indie, 5) 7:5, 3:6, 10-3