Londyn: Del Potro gromi

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Błyskawicznie rozprawił się ze swoim rywalem Juan Martin Del Potro w drugim meczu w Londynie. W nieco ponad godzinę rozbił Janko Tipsarevicia 6:0, 6:4. Ale i tak to może być za mało…

Drugi dzisiejszy singlowy mecz w O2 Arenie nie miał historii. Tak, jak można było się spodziewać, Juan Martin Del Potro bez straty seta pokonał Janko Tipsarevicia. Zaskakują jednak rozmiary zwycięstwa. Serb pierwszego seta bowiem przegrał do zera.

Tipsarević fatalnie rozpoczął pojedynek, popełniając na starcie dwa podwójne błędy serwisowe. Oprócz tego wielokrotnie się mylił, grał po prostu źle. W pierwszej partii stać go było na wygranie raptem 12 punktów! W turnieju dla ośmiu najlepszych tenisistów świata! Gema nie zdobył. Lepiej było w drugim secie. Tipsarević powalczył, dzięki czemu kibice mogli trochę dłużej posiedzieć w O2 Arenie. Jednak przewaga Del Potro i tak była wyraźna. Przy swoim podaniu Argentyńczyk był bardzo pewny. Przegrał tylko pięć punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Sam wykorzystał jedną okazję na breaka i wygrał 6:4.

To zwycięstwo niewiele jednak daje tenisiście z Ameryki Południowej. Aby wyjść z grupy, w ostatniej kolejce musi pokonać Rogera Federera i liczyć na to, że będący w bardzo dobrej formie David Ferrer nie sprosta słabemu Tipsareviciowi. Szanse są niewielkie…