Londyn: Federer rozbił Tipsarevicia

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: , foto: AFP

70 minut wystarczyło Rogerowi Federerowi, aby odnieść przekonywujące zwycięstwo nad Janko Tipsareviciem w pierwszym meczu w ATP World Tour Finals. Szwajcar wygrał 6:3, 6:1.

Kapitalne spotkanie rozegrał Roger Federer. Szwajcar rozkręcał się z minuty na minutę. Pod koniec już szalał na korcie, wybierając najtrudniejsze warianty zagrań i zachwycając widzów zgromadzonych w O2 Arenie.

Federer dominował od początku. W drugim gemie przełamał Serba i po chwili prowadził 3:0. O większą przewagę już nie walczył, ale całkowicie kontrował sytuację, bardzo pewnie utrzymując własne podania. Zaowocowało to wygraną 6:3. Drugiego seta Tipsarević rozpoczął od wygrania swojego gema, ale, jak się potem okazało, był to ostatni gem zapisany na jego koncie. Federer się rozkręcił, biegał do siatki, grał bardzo mocno i ryzykownie, a do tego się nie mylił. Serb, chociaż rozgrywał naprawdę niezły mecz, nie miał nic do powiedzenia i przegrał do jednego.

O 20:45 drugi mecz grupy B pomiędzy Davidem Ferrerem a Juanem Martinem Del Potro.