Paryż: Llodra sprawcą kolejnej niespodzianki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Dziś w Paryżu głównie mówiło się o Jerzym Janowiczu i jego sensacyjnym zwycięstwie nad Andym Murrayem. Ale potem kolejną niespodziankę sprawił Michael Llodra. Francuz wygrał z Juanem Martinem Del Potro.

Z czołowej czwórki w Paryżu gra już tylko jeden tenisista. I to najniżej rozstawiony. David Ferrer. Ale i on miał niemałe kłopoty, żeby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale. Po dwóch godzinach uporał się ze Stanislasem Wawrinką, wygrywając 6:2, 4:6, 6:2. Zadecydował skuteczniejszy serwis i lepsza gra w kluczowych momentach pojedynku.

Potężne problemy na początku meczu miał Tomas Berdych. Rozstawiony z piątką Czech w pierwszym secie spotkania z Kevinem Andersonem zdołał wygrać gema. Reprezentant RPA świetnie serwował, obronił trzy break pointy i wykorzystał słabszą grę rywala. Potem jednak sytuacja się odmieniła. Chociaż łatwo nie było, Berdych, jak na faworyta przystało, przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując do trzech i do czterech.

Odpadł jednak Juan Martin Del Potro. Zwycięzca z Bazylei, gdzie w finale pokonał Rogera Federera, tym razem nie sprostał Michaelowi Llodrze. W pierwszej partii był tylko jeden break point. W samej końcówce Francuz przycisnął, wykorzystał słabszy moment i zdobył przełamanie, które od razu dało mu wygraną w secie. W drugim secie Llodra miał jeszcze więcej szans, ale też wykorzystał tylko jedną. Dzięki swojemu znakomitemu serwisowi (ani razu nie bronił się przed przełamaniem w całym meczu) dowiózł zwycięstwo do końca i ostatecznie triumfował 6:4, 6:3.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili: Jo-Wilfried Tsonga, Sam Querrey i Janko Tipsarević. Ten ostatni będzie jutro rywalem Janowicza w walce o półfinał. Serb pokonał po trzysetowej walce Juana Monaco.

Trzecia runda singla:
Jerzy Janowicz (Polska, Q) – Andy Murray (Wielka Brytania, 3) 5:7, 7:6(4), 6:2
Tomas Berdych (Czechy, 5) – Kevin ANderson (RPA) 1:6, 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja) – Kei Nishikori (Japonia, 15) walkower
Michael Llodra (Francja, WC) – Juan Martin del Potro (Argentyna, 7) 6:4, 6:3
Jo-WIlfried Tsonga (Francja, 6) – Nicolas Almagro (Hiszpania, 11) 7:6(4), 7:6(3)
David Ferrer (Hiszpania, 4) – Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 16) 6:2, 4:6, 6:2
Janko Tipsarević (Serbia, 8) – Juan Monaco (Argentyna, 9) 6:3, 3:6, 6:3
Sam Querrey (USA) – Milos Raonic (Kanada, 14) 6:3, 7:6(1)

Druga runda debla:
A. Peya, B. Soares (Austria, Brazylia, 8) – S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA) 6:4, 3:6, 10-5
A. Qureshi, J. Rojer (Pakistan, Holandia, 7) – F. Lopez, N. Zimonjić (Hiszpania, Serbia) 6:4, 6:7(3), 17-15
P. Hanley, J. Marray (Australia, Wielka Brytania) – B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) 6:4, 6:7(2), 10-5
M. Bhupathi, R. Bopanna (Indienie, 5) – J. Benneteau, A. Mannarino (Francja, WC) 6:0, 6:4
J. Ouanna, N. Renevand (Francja, WC) – J. Melzer, L. Paes (Austria, Indie, 6) 7:6(5), 6:4