Paryż: jedenasty wygrany mecz del Potro

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Martin del Potro odniósł 11. zwycięstwo z rzędu, pokonując w środę Alejandro Fallę 6:2, 6:2. Swoje mecze wygrali także m.in. Andy Murray, David Ferrer i Janko Tipsarević.

Znakomita passa del Potro trwa od połowy września, kiedy to pokonał Radka Stepanka w Pucharze Davisa. Miesiąc później Argentyńczyk sięgnął po zwycięstwo we Wiedniu, a przed kilkoma dniami okazał się najlepszy w Bazylei, gdzie w finale po kapitalnej walce rozprawił się z Rogerem Federerem. Pokonując Fallę, wydłużył serię zwycięstw do jedenastu spotkań.

Wyeliminowanie Kolumbijczyka zajęło mu niecałe półtorej godziny. Argentyńczyk miał drobne problemy z serwisem – zwłaszcza z drugim, po którym wygrał zaledwie 48% punktów – ale doskonale radził sobie z podaniem Falli. Z 8 gemów serwisowych Kolumbijczyka aż 6 padło łupem del Potro.

Do 3. rundy turnieju turnieju awansował także Murray. Szkot w dwóch setach uporał się z Paulem-Henrim Mathieu, choć nie zaprezentował pełni swoich możliwości. Świetnie funkcjonował pierwszy serwis Szkota, który przyniósł 84% wygranych punktów i 12 asów, ale przy jego drugim podaniu minimalnie częściej punktował Mathieu. Murray tradycyjnie jednak dobrze returnował, dzięki czemu w nieco ponad półtorej godziny zwyciężył 7:5, 6:3 i w meczu o wejście do ćwierćfinału zagra z Jerzym Janowiczem (Polak we wtorek rozprawił się z Marinem Ciliciem).

Znakomicie rywalizację w Paryżu rozpoczął Ferrer. Hiszpan, który kilka dni temu sięgnął po zwycięstwo w Walencji, w 77 minut uporał się z Marcelem Granollersem, zwyciężając 6:1, 6:3. Rozstawiony z numerem czwartym Ferrer był lepszy od rodaka w praktycznie każdym elemencie gry.

Na 2. rundzie rywalizację w Paryżu niespodziewanie zakończyli John Isner (nr 10) i Richard Gasquet (12). Największą sensacją turnieju jest jednak porażka Novaka Djokovicia, który nie sprostał Samowi Querreyowi.

David Ferrer (Hiszpania, 4) – Marcel Granollers (Hiszpania) 6:1, 6:3
Kevin Anderson (RPA) – Richard Gasquet (Francja, 12) 7:6(5), 4:6, 6:1
Sam Querrey (USA) – Novak Djoković (Serbia, 2) 0:6, 7:6(5), 6:4
Michael Llodra (Francja, WC) – John Isner (USA, 10) 6:4, 7:6(5)
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) – Paul-Henri Mathieu (Francja, WC) 7:5, 6:3
Milos Raonic (Kanada, 14) – Jeremy Chardy (Francja) 6:7(4), 7:6(4), 6:3
Janko Tipsarević (Serbia, 8) – Igor Sijsling (Holandia, Q) 6:4, 7:6(0)
Juan Monaco (Argentyna, 9) – GrigoriDImitrow (Bułgaria, Q) 7:6(4), 6:2