Paryż: spektakularny sukces Janowicza!

Jerzy Janowicz nie przestaje zadziwiać! Łodzianin w drugiej rundzie turnieju BNP Paribas Masters wygrał z Marinem Ciliciem 7:6(6), 6:2 i o awans do ćwierćfinału najprawdopodobniej zagra z Andy Murray’em!

To już czwarty wygrany mecz Janowicza w paryskiej hali Bercy, a drugi nad tenisistą z czołowej dwudziestki rankingu! Rozstawiony z numerem trzynaście Cilić przed turniejem w Paryżu miał nawet jeszcze teoretyczne szanse awansu do ATP World Tour Finals. Polak pozbawił go jednak jakichkolwiek złudzeń!

Janowicz, podobnie jak w meczu pierwszej rundy z Kohlschreiberem, w całym dzisiejszym pojedynku ani razu nie stracił swojego podania. Co więcej Chorwat nie miał w meczu nawet jednej okazji na przełamanie.

W pierwszym secie również Cilić pewnie pilnował swojego podania i doszło do tie breaka. Janowicz prowadził w nim już 6-4, Chorwat obronił dwa setbole (przy drugim nasz tenisista minimalnie wyrzucił na aut piłkę z forhendu), ale przy stanie 6-6 znów przegrał piłkę przy swoim podaniu, a po chwili łodzianin wykorzystał trzeciego setbola.

W drugim secie od stanu 2:2 Jerzy Janowicz zapisał na swoje konto cztery kolejne gemy. Polak zakończył mecz wygranym gemem serwisowym Cilicia, popisując się przy meczbolu perfekcyjnym skrótem! Spotkanie trwało godzinę oraz dwadzieścia sześć minut. Po meczu Janowicz nie potrafił powstrzymać wielkiego wzruszenia, na dłuższą chwilę zakrywając twarz ręcznikiem.

Janowicz wczoraj po raz pierwszy w karierze wygrał z zawodnikiem z czołowej dwudziestki rankingu, a dziś po raz pierwszy z zawodnikiem z Top15! W trzeciej rundzie rywalem Polaka będzie czwarty tenisista rankingu Andy Murray lub lepszy z pary Paul-Henri Mathieu – Robert Bautista-Agut. Janowicza czeka teraz dzień wolnego, a o awans do ćwierćfinału walczyć będzie w czwartek.

Jerzy Janowicz (Polska, Q) – Marin Cilić (Chorwacja, 13) 7:6(6), 6:2