Walencja: Ferrer najlepszy

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Po bardzo wyrównanym spotkaniu David Ferrer pokonał Ołeksandra Dołgopołowa i zdobył siedemnasty tytuł w karierze. Hiszpan wygrał przed własną publicznością 6:1, 3:6, 6:4.

W pierwszym secie pojedynku obaj tenisiści bardzo męczyli się z własnym serwisem. Zanotowali ledwo ponad 50% skuteczności pierwszego podania, czego efektem była duża liczba break pointów. Ferrer wybronił się z opresji, ale Dołgopołow dwukrotnie został przełamany, co zaowocowało zwycięstwem Hiszpana do jednego.

W drugim secie obraz gry uległ zmianie. Reprezentant Ukrainy wygrał tym razem wszystkie punkty po pierwszym serwisie, a po drugim przegrał tylko pięć. Nie miał problemów z utrzymywaniem serwisu, a co więcej, zdołał wykorzystać jedyną okazję na przełamanie rywala. Dołgopołow wygrał 6:3 i wyrównał stan meczu.

W decydującej partii reprezentant Ukrainy miał ogromną szansę na przełamanie w decydującym momencie. Przy stanie 4:3 prowadził 40-15, mając dwie okazje na breaka. Zmarnował jednak szansę, a kilka minut później przegrał własny serwis, przegrywając jednocześnie całe spotkanie.