Bazylea: ważna wygrana Fyrstenberga i Matkowskiego

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w dwóch setach rozprawili się ze zwycięzcami tegorocznego Wimbledonu, Jonathanem Marrayem i Frederikiem Nielsenem, zwyciężając 7:5, 7:6(6) w 2. rundzie turnieju w Bazylei.

Polscy debliści od wielu miesięcy przeżywają trudne chwile i bardzo często kończą udział w turniejach na początkowych rundach. Pokonanie Marraya i Nielsena jest jednym z największych sukcesów, jaki Fyrstenberg i Matkowski osiągnęli w ostatnim czasie.

Obie partie czwartkowego pojedynku były niezwykle wyrównane. W pierwszej o wygranej Polaków zadecydowało przełamanie z końcówki seta. W drugiej biało-czerwoni mogli dość szybko przesądzić o losach pojedynku, albowiem prowadzili już 4:2. Niestety, stracili koncentrację i przegrali swoje podanie, w wyniku czego o zwycięstwie musiał zadecydować tiebreak. Dodatkowy gem był bardzo zacięty. Polacy najpierw obronili piłkę setową, a następnie wykorzystali pierwszą okazję do zakończenia pojedynku.

Przekonujące zwycięstwo Fyrstenberga i Matkowskiego dało biało-czerwonym awans do ćwierćfinału turnieju w Bazylei. Żeby znaleźć się w gronie czterech najlepszych par zawodów, rozstawieni z czwartym numerem Polacy będą musieli pokonać albo Treata Conrada Hueya i Dominica Inglota, albo Robina Haase i Dicka Normana.

M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) – J. Marray, F. Nielsen (Wielka Brytania, Dania) 7:5, 7:6(6)