Bazylea: Kubot nie zagra z Federerem

Łukasz Kubot przegrał z Benoit Paire 4:6, 4:6 i na drugiej rundzie zakończył występ w Bazylei. Tym samym to Francuz będzie rywalem Rogera Federera w ćwierćfinale.

23-letni Paire po raz drugi w tym roku okazał się lepszy do Kubota (na kortach trawiastych w s-Hertogenbosch Francuz wygrał 6:3, 0:6, 6:4) i w nagrody to on stanie w piątek naprzeciw lidera rankingu oraz jednego z najsłynniejszych tenisistów wszechczasów.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla Kubota, który zakończył pierwszego gema dwoma podwójnymi błędami. Polak zdołał straty odrobić, ale w dziewiątym, bardzo długim gemie, znów nie utrzymał podania. Tym razem Paire nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

W drugim secie kluczowe momenty znów miały miejsce w końcówce. W dziewiątym gemie Francuz zdołał wywalczyć przełamanie. Serwujący na skończenie meczu Paire obronił jednego break pointa, a sam wykorzystał pierwszego meczbola. Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia sześć minut.

Łukasz Kubot powtórzył swój ubiegłoroczny wynik z Bazylei. Jeszcze dziś Polak zagra mecz pierwszej rundy debla, w której jego partnerem będzie Andreas Seppi. Ich rywalami będą Oliver Marach oraz Florian Mayer. W ostatnim meczu dnia na korcie centralnym spotkanie ćwierćfinałowe rozegrają Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, mierząc się z Jonathanem Marrayem oraz Frederikiem Nielsenem.

Benoit Paire (Francja) – Łukasz Kubot (Polska, Q) 6:4, 6:4