Bazylea: Kubot przeszedł eliminacje

Łukasz Kubot udanie przeszedł przez eliminacje turnieju ATP w Bazylei. W decydującym spotkaniu Polak pokonał Bjorna Phau 6:7(2), 6:2, 6:0.

W sobotę Kubot rozegrał ponad trzygodzinną, dramatyczną batalię z Matthiasem Bachingerem, zakończoną dopiero w tie breaku trzeciego seta. Na szczęście Polak zdołał w wystarczającym stopniu zregenerować siły i dziś, w dwie godziny oraz 14 minut, pokonał kolejnego reprezentanta Niemiec.

Phau jako pierwszy zdobył w meczu przełamanie i prowadził 3:1. Kubot zdołał wygrać cztery kolejne gemy, ale przewagi nie utrzymał i przegrał seta w tie breaku 2-7. W dwóch kolejnych partiach Polak zyskał jednak wyraźną przewagę i to on zagra w turnieju głównym Swiss Indoors Basel.

W pierwszej rundzie turnieju głównego Łukasz Kubot może trafić na kogoś z czwórki: Lukas Lacko, Julien Benneteau, Matthew Ebden i Brian Baker. Polak będzie bronił w Szwajcarii punktów za ubiegłoroczną drugą rundę.