Wiedeń: triumf Del Potro

Juan Martin Del Potro sięgnął po swój trzeci tytuł w sezonie. W finale zawodów w Wiedniu Argentyńczyk wygrał z Gregiem Zemlją 7:5, 6:3.

Triumf w Wiedniu jest dla Del Potro cennym łupem w kontekście walki o występ w ATP World Tour Finals. Argentyńczyk po tym sukcesie umocni się na siódmej pozycji w rankingu „Race”.

Zemlja, który do turnieju głównego przedzierał się przez eliminacje, a następnie wygrał m.in. z Tommy Haasem oraz Janko Tipsareviciem, rozpoczął mecz finałowy bez kompleksów. Niespodziewanie to właśnie Słoweniec jako pierwszy wywalczył przełamanie, stając się jednocześnie pierwszym tenisistom w turnieju, który wygrał gema serwisowego Del Potro. Zemlaj prowadził 4:2, ale rozstawiony z „jedynką” Argentyńczyk szybko straty odrobił, a w dwunastym gemie wywalczył drugiego breaka, który zapewnił mu zwycięstwo w secie.

W drugiej partii Del Potro pewnie pilnował już własnego podania, wywalczył przełamanie w drugim gemie i zwyciężył 6:3. Mecz trwał godzinę oraz 43 minuty.

Juan Martin Del Potro w tym roku triumfował wcześniej w Marsylii oraz w Esotril. Za zwycięstwo w turnieju Erste Bank Open zgarnął 87 870 euro oraz 250 punktów rankingowych.

Grega Zemlja po raz pierwszy w karierze wystąpił w finale turnieju ATP Tour. Dzięki temu sukcesowi awansuje jutro w okolice pięćdziesiątego miejsca w rankingu (aktualnie zajmuje 70. pozycję, a sezon zaczynał na 116. miejscu).