Bazylea: Kubot wygrywa tenisowy maraton

Łukasz Kubot, po niezwykle dramatycznym spotkaniu, pokonał Matthiasa Bachingera 6:3, 6:7(7), 7:6(2) i awansował do drugiej, finałowej fazy eliminacji turnieju w Bazylei.

Dzisiejsze spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci Polaka, gdyż miało ono niecodzienną dramaturgię. W pierwszym secie Kubot wykorzystał 2 z 5 break pointów, raz stracił swoje podanie i wygrał 6:3.

Niesamowity przebieg miała druga partia. Było w niej już 5:1 dla Bachingera, przy stanie 5:4 i własnym serwisie Niemiec prowadził 40-0, a pomimo to Kubot zdołał doprowadzić do tie breaka! W tym to nasz tenisista prowadził 6-2, by ostatecznie przegrać 7-9!

W decydującym secie żaden z tenisistów nie miał nawet ani jednej okazji na przełamanie. Tie break od początku ułożyło się pod dyktando Polaka, który wygrał cztery pierwsze punkty i tak jak w secie poprzednim doprowadził do stanu 6-2, ale tym razem nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Mecz ten trwał trzy godziny oraz dwadzieścia jeden minut.

Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami i drugie zwycięstwo Polaka. Co ciekawe po raz ostatni spotkali się oni równo rok temu, również w pierwszej rundzie eliminacji turnieju w Bazylei. Kubot wygrał wówczas 6:4, 2:6, 6:2.

W niedzielny spotkaniu o awans do turnieju głównego Łukasz Kubot zagra z Bjornem Phau.