Federer z Nadalem w półfinale turnieju Masters Cup!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com/własne, foto: atptennis.com

Prawdziwe tenisowe „lanie” zaserwował Roger Federer Andy Roddickowi. W ostatnim spotkaniu grupowym turnieju Maters Cup w Szanghaju Szwajcar triumfował w sześćdziesiąt jeden minut.

Rywalizacja tych dwóch tenisistów zawsze wzbudza duże emocje. Dzisiejszy mecz był już ich szesnastym starciem, z czego Amerykaninowi udało wygrać się tylko jeden raz (cztery lata temu w półfinale turnieju w Montrealu). W tym roku grali ze sobą oni dwukrotnie, najpierw w 1/2 Australian Open, a następnie w ćwierćfinale US Open. Obie te potyczki Szwajcar wygrywał w trzech setach, o ile jednak w Melbourne był mecz „do jednej bramki”, to w Nowym Yorku emocji nie brakowało. Dzisiejszy pojedynek takie temperatura nie miał, gdyż Andy Roddick awans do półfinału zapewnił sobie po dwóch pierwszych meczach, zaś Federerowi wystarczyło do tego wygranie jednego seta.

Roger Federer szybko ułożył mecz po swojej myśli, przełamując podanie rywala w trzecim gemie. Szwajcar do końca pewnie kontrolował własne podanie, nie dopuszczając do ani jednego break pointa dla rywala. W drugim secie sprawy potoczyły się jeszcze szybciej, Federer bowiem błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:0, by ostatecznie zwyciężyć 6:2.

Taki stan rzeczy sprawił, że Federer nie tylko zapewnił sobie awans do półfinału, ale także pierwsze miejsce w grupie „czerwonej”. W efekcie w jutrzejszym mecz 1/2 turnieju w Szanghaju zmierzy się z Rafaelem Nadalem, który z grupy „złotej” wyszedł z drugiego miejsca. Będzie to pierwszy mecz między tymi zawodnikami od wimbledońskiego finału, kiedy to Szwajcar zwyciężył w pięciu setach. Co ciekawe identyczna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, gdy także po raz pierwszy od finału w Londynie zagrali ze sobą półfinale Masters Cup. Po bardzo efektownym spotkaniu Federer wygrał wówczas 6:4, 7:5.

W drugim jutrzejszym półfinale Andy Roddick zmierzy się z rewelacją turnieju Davidem Ferrerem. To z kolei będzie piąty mecz między tymi dwoma tenisistami, a trzeci w tym roku. Zarówno bilans rywalizacji ogólny, jak i z tego sezonu jest remisowy.