Szanghaj: porażka Fyrstenberga i Matkowskiego

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w 2. rundzie turnieju w Szanghaju. Polacy nie sprostali Marinowi Ciliciowi i Marcelo Melo. Po 96 minutach polegli 5:7, 6:7(4).

Fyrstenberg i Matkowski nadal poszukują formy, którą stracili wiele miesięcy temu. W Kuala Lumpur dotarli do półfinału (pierwszego od kwietnia) i choć polegli ze znacznie niżej notowaną parą, wydawało się, że zbliżyli się do wysokiego poziomu. Potem jednak zaliczyli błyskawiczną porażkę w Pekinie. Szybkie odpadnięcie z rywalizacji w Szanghaju jedynie potwierdza, iż dyspozycja najwyżej notowanego polskie debla wciąż jest daleka od dobrej.

Zanim Cilić przystąpił do pojedynku z biało-czerwonymi, stoczył zacięty bój z Fernando Verdasco w turnieju singlowym. Chorwat przystępował zatem do rywalizacji z Polakami zmęczony, co odbiło się na dyspozycji chorwacko-brazylijskiej pary w pierwszej partii meczu. Fyrstenberg i Matkowski szybko uzyskali przełamanie i sukcesywnie powiększali prowadzenie. Kiedy prowadzili już 5:2, ich gra się jednak zacięła. Cilić i Melo wygrali 5 kolejnych gemów i zwyciężyli w secie otwarcia.

Druga partia przebiegała bardziej tradycyjnie, albowiem obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. W 6. gemie Polacy zmarnowali trzy szanse na przełamanie rywali i od tego momentu tenisiści skupili się na chronieniu swoich podań, co udawało im się z dużą łatwością. Zwycięzców musiał wyłonić tiebreak, który do stanu 4:4 był wyrównany. Fyrstenberg i Matkowski stracili jednak trzy kolejne punkty i po nieco ponad półtorej godziny przegrali 5:7, 6:7(4).

Druga runda debla:
M. Cilić, M. Melo (Chorwacja, Brazylia) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 5) 7:5, 7:6(4)