Ferrer awansował bez porażki!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

David Ferrer (nr 6) jest jak dotychczas największą rewelacją kończącego sezon turnieju ATP Masters Cup, który rozgrywany jest w Szanghaju (pula nagród 4 450 000 USD). Hiszpański tenisista odniósł dzisiaj trzecie zwycięstwo i zapewnił sobie tym samym pierwsze miejsce w Grupie Złotej. Hiszpan wcześniej pokonał Novaka Djokovica (nr 3), Rafaela Nadala (nr 2), a dzisiaj rozgromił Richarda Gasquet (nr 8).

Od samego początku meczu było widać, że francuski zawodnik ma bardzo duże problemy z serwisem. W pierwszym secie Gasquet wygrał przy swoim podaniu zaledwie jeden.. punkt! Zdecydowanie lepiej szło mu wprawdzie przy serwisie Ferrera, jednak nie mógł odrobić tak ogromnej straty. Ostatecznie dzięki jednemu przełamaniu, przegrał tę partię 1:6.

Druga partia była bardzo podobna do pierwszej z tą różnicą, że Francuzowi szło nieco lepiej przy własnym serwisie. Z czterech własnych gemów wygrał jeden i jak się później okazało – był to honorowy gem Francuza w tym secie. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:1 po zaledwie 59 minutach gry.

Było to trzecie spotkanie między tymi zawodnikami i trzecią wygraną odniósł David Ferrer. Hiszpan w tym roku zmierzył się już z Francuzem, a było to w finale turnieju w Tokio. Wtedy to zdecydowanie lepszy był Ferrer, który wygrał 6:1, 6:2. Hiszpan w Grupie Złotej zajął pierwsze miejsce i teraz czeka na swojego przeciwnika, a będzie nim tenisista, który zajmie drugie miejsce w Grupie Czerwonej.