Szanghaj: Kubot przeszedł eliminacje

Łukasz Kubot wystąpi w turnieju głównym Shanghai Rolex Masters. W decydującej fazie eliminacji Polak pokonał Jimmy Wanga 6:4, 6:2.

W pierwszym secie 30-letni Polak obronił przy własnym podaniu cztery break pointy, a sam wykorzystał jedyną okazję na przełamanie. Drugą partię Kubot rozpoczął od wygrania serwisu Tajwańczyka, drugiego break dołożył w siódmym gemie, a następnie pewnie przypieczętował zwycięstwo własnym podaniem. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści dwie minuty.

Łukasz Kubot czwarty rok z rzędu zagra w turnieju w Szanghaju, zaliczanym do cyklu ATP World Tour Masters 1000. W trzech wcześniejszych występach odpadał w pierwszej rundzie imprezy.

Tym razem Kubot w Szanghaju zagra tylko w singlu. W grze podwójnej nie zabraknie natomiast Mariusza Fyrstenberga oraz Marcin Matkowskiego, którzy walczą o kolejny występ w turnieju mistrzów. Polacy rozstawieni zostali z numerem cztery i w pierwszej rundzie mają „wolny los”. O awans do ćwierćfinału zagrają z Marinem Ciliciem i Marcelo Melo lub Carlosem Berlocq’iem oraz Andreasem Seppim.