Pekin: Kubot poza turniejem

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Ołeksandr Dołgopołow nie zdołali zagrozić braciom Bryanom w ćwierćfinale deblowego turnieju ATP w Pekinie. Polak i Ukrainiec mieli przewagę jedynie na początku pierwszej partii, a ostatecznie przegrali 6:7(4), 2:6.

Kubot i Dołgopołow dobrze rozpoczęli czwartkowy ćwierćfinał. Na początku pierwszego seta przełamali liderów rankingu ATP i prowadzili już nawet 4:1. Bob i Mike Bryan odrobili straty w siódmym gemie, kiedy to podania nie utrzymał Kubot. Do końca seta Polak i Ukrainiec walczyli jak równy z równym i udało im się doprowadzić do tie breaka. W nim lepsi okazali się jednak Amerykanie, którzy triumfowali 7-4. Decydująca odsłona potwierdziła już wyższość najlepszego debla świata. Dwukrotnie przełamali polsko-ukraińską parę i wygrali 6:2. Mecz trwał 68 minut.

W pierwszej rundzie China Open Kubot i Dołgopołow pokonali w trzech setach Floriana Mayera i Andreasa Seppiego. Zyskali w ten sposób 90 punktów do deblowego rankingu ATP oraz 16 120 dolarów do podziału.

W deblowym China Open startowali również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z „czwórką” Polacy przegrali jednak już w pierwszej rundzie z Tommy Haasem i Jurgenem Melzerem.

Ćwierćfinał debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – Ł. Kubot, O. Dołgopołow (Polska, Ukraina) 7:6(4), 6:2